reklama

Koncert Sutari

reklama
Koncert Sutari
Dom Kultury Kadr
ul. Rzymowskiego 32, Warszawa
Kiedy: 2024-03-02
Czas trwania: 19:00 - 20:30
Koszt wstępu: bilety

sala: Broadway
wstęp: 40 zł, kup bilet online lub w recepcji DK Kadr
Trio SUTARI to siła trzech kobiecych głosów splatających się w unikatowym, muzycznym wielogłosie. Ich muzyka to pełna transowych, polifonicznych kompozycji fuzja tradycji ze współczesnością, splatająca się wokół tematów natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa. Debiut Sutari zapoczątkował nową jakość na polskiej scenie folkowej. Zespół wykreował charakterystyczny styl interpretacji pieśni, wielogłosu i muzycznej opowieści. Artystki eksperymentują z różnymi technikami wokalnymi, tworzą własne instrumenty oraz badają potencjał muzyczny przedmiotów codziennego użytku. Aranżują tradycyjne polskie pieśni, a także komponują własne utwory, oparte na różnych kobiecych tradycjach muzycznych.
Od czasu debiutu w 2012 na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (II nagroda oraz nagrodę publiczności) zagrały kilkaset koncertów na największych festiwalach i scenach w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Zostały również wybrane by wystąpić na najważniejszych targach muzycznych WOMEX 2015 oraz są jedną z niewielu polskich i europejskich grup, które nagrały sesję muzyczną dla kultowej amerykańskiej stacji radiowej KEXP. Nagrały wielokrotnie nagradzane i wysoko notowane w rankingach oraz recenzjach albumy: WIANO (Folkowy Fonogram Roku – III nagroda), OSTY, SIOSTRY RZEKI (Folkowy Fonogram Roku 2020 – III nagroda, nominacja do nagrody FRYDERYK w 2021 w kategorii „Muzyka Świata”) oraz we współpracy z jazzowym trio Bastarda TAMOJ (Folkowy Fonogram Roku 2023 – III nagroda, nominacja do nagrody FRYDERYK w 2023 w kategorii „Muzyka Świata”).
Mają na swoim koncie fantastyczne współprace z takimi artystami jak Hańba (PL), El Buho (UK), LUC (PL), Frander (SE), Anna & Elizabeth (USA), Barbatuques (BR), Mawaka (BR) czy Dead Rat Orchestra (UK) a ich utwory pojawiają się jako materiał dydaktyczny na akademiach teatralnych i uniwersytetach zarówno polskich jak i zagranicznych.
Na początku 2024 r. ukaże się nowy album zespołu, który nawiązuje do jednej z najstarszych tradycji wokalnych – kołysanek. Chcemy śpiewać DLA Świata – przyrody i ludzi – aby nieść pokój, łagodzić ból, uzdrawiać i wzmacniać. Tak jak rodzic śpiewający kołysanki swojemu dziecku przekazuje miłość, wiedzę i zaklęcia ochronne. W ten sposób wyrażamy nasze zaangażowanie i wrażliwość na świat, w którym żyjemy. Tkamy pieśni, przeganiamy zło, wzywamy do pokoju.
Skład zespołu:
KASIA KAPELA
śpiew, skrzypce, kankles, bębny ramowe, beatbox
BASIA SONGIN
śpiew, Wilcze Basy, Sowa, bębny ramowe, looper
DOBROMIŁA ŻYCZYŃSKA
śpiew, skrzypce, bębny ramowe
Autor fot: Iwona Bandzarewicz reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

15°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama