reklama

Rodzinne warsztaty rzeźbiarskie

reklama
Rodzinne warsztaty rzeźbiarskie
Królikarnia
ul. Puławska 113a, Warszawa
Kiedy: 2024-03-03
Czas trwania: 11:00 - 12:30
Koszt wstępu: bilety

Zapraszamy na cykl rodzinnych warsztatów rzeźbiarskich w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni. Podczas warsztatów będziemy odkrywać i poznawać dzieła sztuki przechowywane na co dzień w Magazynach Studyjnych, dowiemy się z jakich materiałów można wykonać rzeźby, co inspiruje rzeźbiarzy, a także będziemy tworzyć własne przestrzenne dzieła sztuki. Wszystkich miłośników rzeźby zapraszamy co miesiąc!

niedziela, godz. 11.00
ok. 80 minut
Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW, ul. Puławska 113a
dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
bilet wstępu dla jednego dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty

HARMONOGRAM

14 stycznia / 11.00 / W pracowni rzeźbiarza
Podczas warsztatów zapoznamy się klasycznymi materiałami i narzędziami rzeźbiarskimi, zastanowimy się, dlaczego jest tak dużo rzeźbiarskich portretów i jak użyty materiał wpływa na charakter dzieła. Następnie zamienimy się w rzeźbiarzy i stworzymy nasze rodzinne portrety z gliny.
Bilety dostępne od 9 stycznia

Rita Twardziak – historyczka sztuki, edukatorka, nauczycielka, popularyzatorka wiedzy o sztuce. Związana z Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW. Zajmuje się historią rzeźby i mediów przestrzennych oraz sztuką i architekturą średniowiecza.

4 lutego / 11.00 / Jak wyrzeźbić zwierzę?
Podczas warsztatów poszukamy w Magazynach Studyjnych rzeźb przedstawiających zwierzęta. Zobaczymy, z jak różnych, czasem nietypowych materiałów mogą być wykonane. Zastanowimy się czy trudno jest wyrzeźbić zwierzę i następnie spróbujemy stworzyć i własne dzieła z gliny.

Bilety dostępne od 30 stycznia
Aleksandra Kresowska – historyczka sztuki, absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Edukatorka muzealna, varsavianistka i przewodniczka po Warszawie. Od 2013 roku związana z Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie i Zamkiem Królewskim w Warszawie.

3 marca / 11.00 / Przepis na pomnik
Co to jest pomnik? Co może przedstawiać? Po co wnoszone są pomniki? Czy budynek może być pomnikiem? Na te i inne pytania odpowiemy, zwiedzając magazyny rzeźby Xawerego Dunikowskiego. Przyjrzymy się modelom pomników wykonanym przez artystę, a podczas warsztatów stworzymy swój własny model pomnika.

Rita Twardziak – historyczka sztuki, edukatorka, nauczycielka, popularyzatorka wiedzy o sztuce. Związana z Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW. Zajmuje się historią rzeźby i mediów przestrzennych oraz sztuką i architekturą średniowiecza.
Bilety dostępne od 27 lutego


Dodatkowe informacje
Przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem. Informujemy, że udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.
https://shorturl.at/zDPR1
Warsztaty odbywają się w Magazynach Studyjnych Rzeźby oraz w sali edukacyjnej. Obecność opiekuna obowiązkowa.
Liczba miejsc ograniczona.

Ilustracja: fotograf nieznany, Rzeźbiarz Antoni Madeyski (1862-1939) w swojej pracowni przy Via Flaminia w Rzymie; na ścianie wiszące szkice Aleksandra Gierymskiego, ok. 1905. reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

15°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama