Etiopia plemienna znana i nieznana
| Kiedy: | 2026-02-24 |
|---|---|
| Czas trwania: | 17.30-19.00 |
| Koszt wstępu: | bezpłatne |
Zapraszamy na spotkanie z podróżniczką pt. „Etiopia plemienna znana i nieznana”. Anita Pogorzelska podzieli się z nami relacją ze swojej podróży do etiopskich plemion.
Podczas podróży do Etiopii Anita Pogorzelska odwiedziła Dolinę Omo, która bywa nazywana „żywym muzeum”. Ten region Etiopii zamieszkuje ponad 20 plemion, a kultura każdego z nich jest unikatowa. To fascynujące miejsce – jedno z tych na świecie, których za chwilę nie będzie. Podróżniczka opowie o etiopskich plemionach, ich kulturze, zwyczajach i o tym, dlaczego Dolina Omo najpewniej skazana jest na zagładę, a także m.in. o wyczerpującej podróży w 50-stopniowym upale wyschniętymi korytami rzek. To będzie wyjątkowe spotkanie.
Anita Pogorzelska jest podróżniczką – wyprawia się w najdalsze zakątki naszego globu. Odbyła ponad 70 podróży, odwiedzając 60 krajów na czterech kontynentach. Była m.in. u kanibali, łowców głów i plemion w Etiopii. Fascynują ją plemiona żyjące zgodnie z tradycjami przodków, z dala od naszej cywilizacji. Niezwykłym przeżyciem jest próba zrozumienia ich kultur poprzez wnikanie w świat zwyczajów, wierzeń i obrzędów. Jej misją jest bycie kronikarką nierzadko ostatnich chwil tych społeczności.
Relacjami i wspomnieniami z wypraw podróżniczka dzieli się podczas spotkań w szkołach, domach kultury, bibliotekach. Na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – Kolosy – Gdynia w 2019 r. otrzymała nagrodę „Wiecznie Młodzi”.

Dodaj wydarzenie