reklama

Oprowadzanie w Magazynach Rzeźby

reklama
Oprowadzanie w Magazynach Rzeźby
Królikarnia - Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie
ul. Puławska 113a, Warszawa
Kiedy: 2024-04-07
Czas trwania: 13:00 - 14:30
Koszt wstępu: bilety

Wizyta w Magazynach Studyjnych w Muzeum Rzeźby w Królikarni z przewodnikiem to wyjątkowa okazja aby przyjrzeć się rzeźbie XX i XXI wieku. Magazyny Studyjne nie są ani wystawą, ani typowym magazynem. Jest to wyjątkowa przestrzeń zorganizowana tak, aby każdy mógł z bliska przyjrzeć obiektom specjalnie wybranym i wyselekcjonowanym z bogatej kolekcji Muzeum Narodowego, które nie są na co dzień eksponowane. Jest to też wyjątkowa okazja, aby prześledzić zmiany i kierunki zachodzące w rzeźbie na przestrzeni ostatnich stu lat.
W magazynach znajdują się m.in. ekspresyjne prace Aliny Szapocznikow, zmysłowe rzeźby Augusta Zamoyskiego, awangardowe dzieło Katarzyny Kobro, eleganckie marmurowe posągi Henryka Kuny, olbrzymie drewniane stwory Jerzego Beresia, geometryczne stalowe konstrukcje Henryka Stażewskiego, surrealistyczne sztandary Władysława Hasiora oraz setki innych ważnych, niezwykłych, a niekiedy tajemniczych obiektów.

zbiórka w holu Pałacu w Królikarni
ok. 80 min.
bilety w cenie 15 i 10 zł, w sprzedaży on-line od wtorku poprzedzającego wydarzenie / liczba miejsc ograniczona

HARMONOGRAM
7 kwietnia 2024 / niedziela / 13.00
12 maja 2024 / niedziela / 13.00
2 czerwca 2024 / niedziela / 13.00
15 czerwca 2024 / sobota / 16.00 w Polskim Języku Migowym

Przypominamy, że Pałac w Królikarni jest otwarty dla publiczności tylko w czasie wydarzeń specjalnych, których kalendarz udostępniamy sukcesywnie na naszej stronie internetowej. reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

15°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama