Mokotów hucznie pożegnał lato!
| 2025-09-09 |
Tysiące mieszkańców Mokotowa i Warszawy żegnało lato podczas plenerowego pikniku przy stacji Metro Wilanowska. Było kolorowo i radośnie – od warsztatów i atrakcji dla dzieci, przez strefę zdrowia, aż po koncerty gwiazd, które porwały publiczność do tańca.

Od sobotniego południa u zbiegu ulic Puławskiej, Bukowińskiej i Pejzażowej otworzyły się bramy mokotowskiego miasteczka piknikowego. Najmłodsi bawili się w strefie animacji. Powstawały kolorowe prace plastyczne, dzieci próbowały swoich sił w judo, żonglerce czy na trampolinach, a dorośli mogli skorzystać z badań profilaktycznych i konsultacji specjalistów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także stanowiska Straży Miejskiej, Policji, Służby Więziennej i Schroniska „Na Paluchu”. Na małej scenie królowała muzyka i uśmiech. Klaun Kluseczka, „Pan Kleks w świecie magii” czy koncert Spoko Loko przyciągnęły tłumy rodzin. Wiele emocji wzbudziły też występy lokalnych zespołów artystycznych, a Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego podniosła wydarzenie do rangi prawdziwej miejskiej uroczystości.
Wieczorem publiczność przeniosła się pod dużą scenę, gdzie atmosfera zrobiła się jeszcze bardziej gorąca. Sabina Sago w hołdzie Tinie Turner poderwała publiczność do wspólnego śpiewania, a Oskar Cyms oczarował fanów swoimi przebojami. Prawdziwą kulminacją było jednak widowiskowe show zespołu Zakopower. Ich energetyczne dźwięki porwały tłumy do tańca i stały się pięknym finałem imprezy.

– To była fantastyczna sobota. Cieszę się, że mieszkańcy Mokotowa przyszli tak licznie, bo właśnie o wspólne spędzanie czasu i budowanie więzi chodzi w takich wydarzeniach. Dziękuję wszystkim, którzy współtworzyli tę imprezę – podsumowała zastępczyni burmistrza Katarzyna Potapowicz.
„Mokotowskie Pożegnanie Lata” po raz kolejny udowodniło, że warto łączyć różnorodne atrakcje i tworzyć przestrzeń, gdzie każdy – niezależnie od wieku – znajdzie coś dla siebie. Mieszkańcy bawili się doskonale, a radosna energia imprezy sprawiła, że choć lato się kończy, na Mokotowie pozostało wiele ciepłych wspomnień.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Dzielnicy Mokotów, a partnerami Orlen Termika, Dom Development, Yareal, Wodny Park, MPRI.
