reklama

Newsy

Spacer z przewodnikiem - "Bobry z Dolinki"

reklama
Spacer z przewodnikiem -
2024-04-08

Spacer po Dolince Służewskiej poświęcony bobrom mieszkającym w parku.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu bobry występowały w Polsce nielicznie, dziś spotykane są nawet w mieście – także w naszym parku. O bobrach z Dolinki Służewskiej opowie Roman Głodowski. Dowiemy się m.in. dlaczego bobry ścinają drzewa, czy są pożyteczne dla człowieka, jak możemy sobie radzić w sytuacjach konfliktowych na linii człowiek-bóbr, czy można żyć wspólnie w mieście oraz co one robią w naszym parku.

Zabierzcie ze sobą dobre nastroje, przygotujcie pytania i nastawcie się na potężny zastrzyk wiedzy o bobrach.

Ekspert:
Roman Głodowski – ogrodnik i informatyk. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Nasz Bóbr. Współczesny bobrowniczy, przyrodnik. Etyczny fotograf przyrody. Ekspert w dziedzinie ochrony dziko żyjących zwierząt.

Od kilkunastu lat aktywnie angażuje się w ochronę dzikiej przyrody, a od 2015 roku koncentruje swoje wysiłki na ochronie bobrów. Jako autor artykułów, raportów, ale i jako współtwórca opracowań naukowych, przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie, wspierając ochronę przyrody na różnych płaszczyznach. Prowadzi spacery przyrodnicze, edukacyjne prelekcje oraz warsztaty, dzieląc się swoją wiedzą i entuzjazmem z szeroką publicznością.

10 kwietnia 2024 r. /godz. 18:00 / Park Dolinka Służewska / zbiórka w parku za SDK / wstęp wolny
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

15°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama