reklama

Newsy

Dołącz do Brygady Porządkowej – zostań ekoinfluencerem/ekoinfluencerką!

reklama
Dołącz do Brygady Porządkowej – zostań ekoinfluencerem/ekoinfluencerką!
2024-02-05

Fundacja Zwalcz Nudę̨, znana w Warszawie z organizowania gier miejskich oraz wydarzeń dla dzieci i rodzin, zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 13 do 17 lat do dołączenia do projektu Brygada Porządkowa. Interesujesz się mediami społecznościowymi? Ważna jest dla Ciebie ekologia i troszczysz się o środowisko? Chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się więcej o byciu influencerem/influencerką? Ten projekt jest dla Ciebie!

Projekt – do którego rekrutacja właśnie się rozpoczęła – potrwa cały rok szkolny: od września 2024 do czerwca 2025. Wszyscy uczestnicy i uczestniczki stworzą grupę ekoinfluencerów i ekoinfluencerek, czyli Brygadę Porządkową.

Na czym dokładnie polega projekt?

Każdy chętny i każda chętna (w wieku 13-17 lat) może zgłosić się do udziału w projekcie. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej projektu: www.zwalcznude.pl/brygada-porzadkowa. Ze zgłoszeń Fundacja wybierze 40 uczestniczek i uczestników.

W ramach projektu Fundacja Zwalcz Nudę przygotowała:
- szkolenia z zakresu ochrony środowiska i klimatu, mediów społecznościowych oraz bezpieczeństwa w Internecie;
- spotkania integracyjne;
- wycieczki do miejsc związanych z ekologią, mediami społecznościowymi czy działalnością obywatelską;
- wyzwania ekologiczne, które uczestnicy i uczestniczki będą dokumentować w swoich mediach społecznościowych.

Brygada Porządkowa: młodzieżowa inicjatywa na rzecz zrównoważonej przyszłości

W Brygadzie Porządkowej każdy z uczestników i każda z uczestniczek będzie prowadzić swój profil w mediach społecznościowych (do wyboru: Facebook Instagram, TikTok czy YouTube), na którym będzie informować o projekcie oraz podejmować ekowyzwania. Na czym będą polegały ekowyzwania?

Będą to zadania związane z szeroko pojętą ekologią, ochroną klimatu czy działalnością obywatelską, np. prawidłowa segregacja śmieci, dbanie o czystość lasów, promowanie korzystania z transportu publicznego, zmniejszanie konsumpcji, odpowiedzialny wybór czy ograniczanie spożycia mięsa.

Oczywiście każdy z Brygady Porządkowej będzie mógł wziąć udział w warsztatach, spotkaniach i szkoleniach, na których dowie się nie tylko praktycznych rzeczy, ale także produktywnie i przyjemnie spędzi czas. W projekcie przewidziane są również nagrody. Uczestnicy dowiedzą się o zależnościach środowiskowych, bioróżnorodności i zostaną wyposażeni w wiedzę, która pomoże im w przyszłości podejmować mądre, prośrodowiskowe decyzje. Celem projektu jest nie tylko zwiększenie świadomości ekologicznej, ale także zachęcenie innych do podejmowania podobnych działań.

Więcej informacji na temat projektu na stronie www.zwalcznude.pl/brygada-porzadkowa/. Organizatorem projektu jest Fundacja Zwalcz Nudę. Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Zwalcz Nudę.
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

15°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama