reklama

Newsy

Koduj z Gigantami po raz czternasty! Zapisy na największe bezpłatne warsztaty z programowania wystartowały

reklama
Koduj z Gigantami po raz czternasty! Zapisy na największe bezpłatne warsztaty z programowania wystartowały
2024-01-08

Tym razem uczestnicy wcielą się w rolę Poszukiwaczy Kodów, a w trakcie zajęć będą mieli wyjątkową okazję do eksplorowania krain pełnych labiryntów, ukrytych skarbów, a także odszukiwania błędów w kodzie. Każdy może wybrać spośród wielu języków programowania.

Warszawa, 8 stycznia 2024 r. - Giganci Programowania, czyli największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży, ma przyjemność ogłosić start zapisów na 14. edycję darmowych warsztatów z programowania - Koduj z Gigantami. Od 3 stycznia każdy może zapisać swoje dziecko do najnowszej odsłony wydarzenia, której tematem przewodnim jest hasło “Poszukiwacze Kodu”.

Świat kodowania na wyciągnięcie ręki

Głównym celem każdej z dotychczasowych edycji warsztatów Koduj z Gigantami było wspieranie młodych ludzi, którzy pragnęli wkroczyć w świat programowania. Pewne rzeczy się nie zmieniają i wciąż głównym założeniem Gigantów Programowania jest ułatwienie zrozumienia zasad działania cyfrowego świata oraz ukazanie sposobów bezpiecznego i twórczego wykorzystania nowoczesnych technologii.

Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają fascynujący świat kodowania. Każdy z warsztatów Koduj z Gigantami trwa półtorej godziny i pozwala uczestnikom nie tylko nauczyć się tworzenia własnych projektów programistycznych, ale także rozwinąć umiejętność pracy w grupie i logicznego myślenia. W tej edycji na uczestników czekają niezwykłe zadania i przygody do pokonania. Przy wykorzystaniu nowoczesnych środowisk, wykwalifikowani trenerzy przygotowali serię wyzwań, które pozwolą uczestnikom spojrzeć na świat programowania jak na fascynującą podróż pełną nowych perspektyw.

Dołącz do Poszukiwaczy Kodu i odkrywaj kolejne zagadki

Poszukiwania, podróże i przygody to ważne doświadczenia wpływające na rozwój dziecka. Odkrywanie i eksploracja rozwijają takie umiejętności jak logiczne myślenie, wyciąganie wniosków, ale też kreatywność i nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów. Właśnie dlatego 14. edycja największych bezpłatnych warsztatów z programowania w Polsce będzie o Poszukiwaczach Kodu.

Na wszystkich uczestników w styczniu i lutym czekają kursy dostosowane zarówno do wieku, jak i zainteresowań. Olbrzymi świat Minecrafta czeka na śmiałków, którzy odważą się eksplorować najróżniejsze budowle, takie jak tajemnicze piramidy, ukryte tunele, a nawet opuszczone kopalnie pełne zagadek do odkodowania. Fani Scratcha będą mogli udać się w podróż kosmiczną i rozpoznać sabotażystę. Z kolei światy Python i C# mogą się okazać prawdziwą gratką dla Poszukiwaczy błędów w kodzie.

Doskonalenie kompetencji cyfrowych kluczem do sukcesu, czyli dlaczego warto się zapisać?

W świecie zdominowanym przez technologię, kompetencje cyfrowe stają się bardzo istotnym elementem edukacji. Zdobycie umiejętności na wczesnym etapie edukacji daje dzieciom i młodzieży większą elastyczność w doborze dalszych zainteresowań. Dodatkowo poprzez nauczanie programowania, uczestnicy warsztatów rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracowania z innymi, a także wykonywania zadań w sposób kreatywny i - co ważne w cyfrowym świecie zagrożeń - etyczny. Tworząc własne projekty, każdy jest w stanie nauczyć się elastycznego i kreatywnego podejścia nie tylko do nauki, ale również rozwiązywania codziennych problemów.

Czternastą edycję warsztatów postanowiliśmy poprowadzić wokół tematyki Poszukiwaczy Kodów. Chcemy w ten sposób pokazać, że nauka programowania oprócz rozwijania wyobraźni, umiejętności logicznego myślenia czy pracy zespołowej, może przynieść dzieciom i młodzieży również dużo radości i zabawy. - powiedział Dawid Leśniakiewicz, Członek Zarządu w Gigantach Programowania

Zajęcia dostępne online i stacjonarnie w placówkach edukacyjnych

Warsztaty stacjonarne w wybranych miastach w Polsce oraz online z dowolnego miejsca na świecie odbędą się w dniach 20.01-3.03.2024 r. Zajęcia w placówkach Gigantów i szkołach partnerów odbywają się na terenie każdego z województw. Podczas zapisów opiekun może wybrać dogodne dla siebie miejsce i termin.
Wszystkie dostępne kursy zostały zaplanowane i dostosowane przez doświadczonych trenerów do wieku dzieci i młodzieży, a każdy uczestnik będzie mógł wybrać spośród poniższych paneli tematycznych:

7-9 lat
● Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch
● Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education

10-12 lat
● Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch
● Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education
● Zajęcia z wykorzystaniem App Inventor

13-18 lat
● Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C#
● Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C+ +
● Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania Python

Zapisy na warsztaty odbywają się w formie on-line, wyłącznie poprzez formularz zapisowy znajdujący się na stronie internetowej: https://info.kodujzgigantami.pl/miasto.

Patronat honorowy nad wydarzeniem w województwie mazowieckim objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy - Pan Rafał Trzaskowski.

Patronami honorowymi wydarzenia są również: Centrum GovTech, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz NASK. Ogólnopolski patronat medialny objęli: Radio Nowy Świat, Android.com.pl, Komputer Świat.

Lista placówek na terenie województwa mazowieckiego, w których dostępne będą zajęcia stacjonarne znajduje się poniżej, a także na oficjalnej stronie wydarzenia:

● ul. Erazma z Zakroczymia 15, Warszawa
● ul. Górczewska 216, Warszawa
● ul. Lindleya 16, Warszawa
● ul. Osiecka 28/32, Warszawa
● ul. Samarytanka 11A, Warszawa
● ul. Teligi 6, Warszawa
● ul. Włabrzyska 11, Warszawa
● ul. Wrzeciono 9, Warszawa
● ul. Żegańska 18, Warszawa
● ul. Dzieci Warszawy 48, Warszawa
● ul. Królowej Marysieńki 90, Warszawa
● Aleja Legionów 48, Garwolin
● ul. Sienkiewicza 52, Grodzisk Mazowiecki
● ul. Jana Pawła II 26, Grójec
● ul. Radomska 14a, Kozienice
● ul. Strużańska 2B, Legionowo
● ul. Międzyrzecka 7a, Łuków
● ul. Tadeusza Rejtana 4c, Marki
● ul. Kazikowskiego 17, 1 piętro, Mińsk Mazowiecki
● ul. Starosty Kosa 4/1 piętro, Ostrołęka
● ul. Kołłątaja 4, Otwock
● ul. Poznańska 258, Ożarów
● ul. Tadeusza Kościuszki 30, Piaseczno
● ul. Armii Krajowej 10 lok. 12, Płock
● ul. Grunwaldzka 31, Płońsk
● ul. Płocka 50, Płońsk
● ul. Władysława Jagiełły 24, Płońsk
● ul. Tadeusza Kościuszki 15, Pruszków
● ul. Tadeusza Kościuszki 37, Pułtusk
● ul. Rynek 7, Radom
● ul. Morska 7 / lok. 2.12, Siedlce
● ul. Stefana Żeromskiego 23, Sochaczew
● ul. Staszica 3A, Sulejówek
● ul. Drobiarska 56, Sulejówek
● ul. Wileńska 51B, Wołomin
● ul. Gen. Józefa Sowińskiego 79, Wyszków
● ul. 1 maja 17, Żyrardów reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

15°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama