reklama
reklama

Newsy

Mokotowski Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

reklama
Mokotowski Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
2022-08-17

W niedzielę 21 sierpnia o godzinie 18.00 w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 61 odbędzie się drugi koncert pierwszego Mokotowskiego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Wydarzenie zostało przygotowane w niestandardowej konwencji, bowiem w pierwszej części usłyszymy uznanego przez międzynarodowe środowisko wirtuoza organów – Johannesa Krahla z Lipska, który zaprezentuje dzieła twórców szkoły niemieckiej – Johanna Sebastiana Bacha, Roberta Schumanna oraz Josefa Rheinbergera, a po występie zagranicznego gościa publiczność zostanie zaproszona do przejścia do kościoła dolnego, gdzie odbędzie się druga część koncertu – recital pianistyczny w wykonaniu warszawskiego artysty i wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina – Macieja Woty. W jego wykonaniu usłyszymy muzykę polską – dzieła Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego.

Podczas całego Festiwalu zaprezentowany zostanie szeroki przekrój literatury muzycznej – wokalnej i instrumentalnej, począwszy od wczesnego baroku, a skończywszy na muzyce XX wieku. Wykonawcy poszczególnych koncertów, pochodzący z Gdańska, Warszawy oraz Lipska (Niemcy) są wybitnymi artystami łączącymi ogromną sugestywność przekazu z komunikatywnością artystycznej kreacji.
Koncert finałowy festiwalu odbędzie się 28 sierpnia, o godzinie 18.00

Niedziela, 21 sierpnia godzina 18.00
Narodowe Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 61.
Wstęp bezpłatny.

Projekt został sfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.
Link do strony organizatora: https://www.rakowiecka.jezuici.pl/aktualnosci/parafia/86666/festiwalreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

0°C
3.6km/h
1002hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama