reklama
reklama

Newsy

Tomasz Jędrowski / Płynąc w ciemnościach / Służewskie Spotkania Literackie

reklama
Tomasz Jędrowski / Płynąc w ciemnościach / Służewskie Spotkania Literackie
2022-07-28

„Płynąc w ciemnościach" to literacki debiut Tomasza Jędrowskiego osadzony w realiach PRL-u.

Opowiada historię dwóch nieszczęśliwie zakochanych mężczyzn, którzy stoją po przeciwnych stronach politycznej barykady. Zmysłowa i liryczna opowieść o miłości, młodości i stracie. Lato 1980. Ludwik i Janusz poznają się na studenckim obozie. Przypadkowe spotkanie nad rzeką wkrótce przeradza się w burzliwy i namiętny romans. Po zakończeniu obozu obaj wybierają się na kilka tygodni na polską prowincję. Odcięci od świata, otoczeni przyrodą czują się w końcu wolni. Zaczytując się w „Moim Giovannim" Jamesa Baldwina zakochują się w sobie bez reszty.

offline: sala widowiskowa z publicznością / wstęp wolny
online: transmisja na profilu SDK na Facebook'u

Oficjalny opis wydawnictwa
O autorze:
Tomasz Jędrowski: urodził się w Republice Federalnej Niemiec, gdzie mieszkali jego pochodzący z Polski rodzice. Studiował prawo na Cambridge i Université de Paris. Mówi w pięciu językach, obecnie mieszka we Francji. „Płynąc w ciemnościach" napisał po angielsku. W Wielkiej Brytanii „Płynąc w ciemnościach" ukazała się nakładem wydawnictwa Bloomsbury, a w USA wydawnictwa HarperCollins. W krajach anglosaskich krytycy porównywali „Płynąc w ciemnościach" do książki „Tamte dni, tamte noce" André Acimana.

O prowadzącym:
Kacper Andruszczak: animator kultury, teatrolog, historyk sztuki. Od kilku lat prowadzi spotkania literackie ze znanymi autorami, rozmawiał m.in. z Joanną Bator, Jakubem Żulczykiem czy Jakubem Małeckim. Podpisuje się jako #tenodksiążek. reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

0°C
3.09km/h
1002hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama