reklama
reklama

Newsy

Pomaganie na śniadanie z Fundacją PO DRUGIE i marką Tefal - wspieramy budowę Domu dla Młodzieży

reklama
Pomaganie na śniadanie z Fundacją PO DRUGIE i marką Tefal  - wspieramy budowę Domu dla Młodzieży
2021-09-29

Cały pierwszy weekend października Tefal będzie zbierać fundusze na rzecz Fundacji po DRUGIE, która zajmuje się młodzieżą zagrożoną wykluczeniem i bezdomnością. Jej najnowszym projektem jest stworzenie Domu dla Młodzieży, który pozwoli stanąć na nogi młodym osobom w kryzysie bezdomności.

Aby pomóc Fundacji w pozyskaniu środków na działalność, Tefal zorganizuje 2 i 3 października weekend charytatywny na warszawskich Targach Śniadaniowych. Akcja zacznie się w sobotę na żoliborskim Targu Śniadaniowym, gdzie firma Tefal częstować będzie goframi i koktajlami, a dochód ze sprzedaży jej sprzętów w całości przekazany zostanie Fundacji po DRUGIE. Wydarzeniu towarzyszyć będą koncerty: w sobotę na Żoliborzu wystąpi najsłynniejszy warszawski duet rodzinny: Teściowa Śpiewa, a w niedzielę na Mokotowie przy Skwerze AK Granat zaśpiewa Maja Kleszcz.

Nie jest to pierwsza współpraca obu organizacji. Tefal od kilku lat zajmuje się wyposażaniem fundacyjnych mieszkań treningowych w sprzęty gospodarstwa domowego. Tefal stworzył także rodzaj “systemu pracy chronionej”, w ramach którego wychowankowie fundacji zatrudniani są w sklepach marki, by w bezpiecznym, wspierającym środowisku zdobywać kompetencje społeczne i doświadczenie zawodowe.

- Od kilku lat jako firma Tefal staramy się towarzyszyć twórcom i podopiecznym Fundacji po DRUGIE. Widzimy, jak ich kolejne inicjatywy realnie poprawiają sytuację młodzieży, która z powodu splotu wielu okoliczności znalazła się poza systemem. Fakt, że możemy wspierać te działania i przyczyniać się do poprawy losu bardzo konkretnych osób, które znamy osobiście, jest dla nas źródłem niesamowitej dumy i satysfakcji - mówi Marta Sidor, Retail Marketing Manager w Groupe SEB Polska (Tefal).

Sobotnie wydarzenie będzie relacjonować Radio 357 - audycję na żywo z Targu od godz. 9:00 poprowadzi Katarzyna Pruchnicka.

Dodatkowo Nieagencja, która pro bono wspiera komunikację i organizację wydarzenia, za każde przesłuchanie autorskiego podcastu “Biznes Non-Fiction” przekaże we wrześniu i październiku 10 zł na cele Fundacji po DRUGIE.

PROGRAM:
SOBOTA 2.10 - Żoliborz, aleja Wojska Polskiego, róg ulicy Śmiałej
9:00 Start Targu Śniadaniowego
11:30 Oficjalne rozpoczęcie : Ireneusz Stawiński (wiceprezes Fundacji po DRUGIE ), Marta Sidor (Tefal/Groupe SEB Polska)
12:00 Koncert duetu Teściowa Śpiewa
CAŁY DZIEŃ: kiermasz charytatywny, pyszne przekąski, malowanie twarzy w Strefie Tefal
16:00 Zakończenie Targu Śniadaniowego

NIEDZIELA 3.10 - Mokotów, Skwer AK Granat
10:00 Start Targu Śniadaniowego
11:30 Oficjalne powitanie: Agnieszka Sikora (prezeska Fundacji po DRUGIE), Marta Sidor (Tefal/Groupe SEB Polska)
12:00 Koncert Mai Kleszcz - duet
CAŁY DZIEŃ: kiermasz charytatywny, pyszne przekąski, malowanie twarzy w Strefie Tefal
17:00 Zakończenie Targu Śniadaniowego

Serdecznie zapraszamy!
 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

-4°C
3.6km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama