reklama
reklama

Newsy

Ekospacer - Wolontariusze mokotowskiej ekipy i Stowarzyszenie Polska 2050 posprzątali Mokotów

reklama
Ekospacer - Wolontariusze mokotowskiej ekipy i Stowarzyszenie Polska 2050 posprzątali Mokotów
2021-04-28

W sobotę 24 kwietnia br. przedstawiciele Stowrzyszenia Polska 2050 z dzielnicy Mokotów spotkali się na ekospacerze, którego celem było oczyszczenie terenów zielonych przy ul. Wojskowej Służby Kobiet. W wyniku akcji uzbierano ponad 20 worków śmieci.

Wolontariusze mokotowskiej ekipy przyłączyli się do mazowieckiej inicjatywy Stowarzyszenia Polska 2050 „Ekospacer”, której celem jest porządkowanie najbliższych okolic. Spotkali się w ostatnią sobotę – 24 kwietnia – przy ul. Wojskowej Służby Kobiet, aby oczyścić teren wskazany przez Zarząd Zieleni m. st. Warszawy z zalegających tam śmieci. W wyniku pracy ochotników udało się zebrać ponad 20 worków nieczystości, a także dodatkowych odpadów budowlanych. Wśród zanieczyszczeń przeważały plastikowe i szklane butelki, torebki, opakowania jednorazowe oraz sprzęt użytku domowego.

Worki i rękawiczki ochronne dla wolontariuszy przekazał Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, który także zorganizował wywóz zebranych odpadów.

W sobotniej akcji wzięło udział kilkanaście osób, zachowano wszelkie epidemiologiczne zasady, dystans, dezynfekcja, maseczki. Wśród wolontariuszy znaleźli się mieszkańcy Mokotowa i okolicznych dzielnic w różnym wieku, różnych zawodów i pasji, ale łączy ich wspólny cel.
 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

6°C
7.2km/h
1004hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama