reklama
reklama

Newsy

Dużo większa kwota dla organizacji pozarządowych i klubów sportowych

reklama
Dużo większa kwota dla organizacji pozarządowych i klubów sportowych
2021-03-10

 

Więcej imprez sportowych na Mokotowie!

Jak informuje Urząd Dzielnicy Mokotów - przeznaczyli oni w tym roku na konkursy dotacyjne z dziedziny sportu i rekreacji ponad 200 tysięcy złotych więcej niż w zeszłym roku! 

Na zadania takie jak: "Organizowanie Imprez Sportowych i Rekreacyjnych", "Organizowanie Warszawskiej Olimpiady Młodzieży", "Organizacja otwartych zajęć sportowych odbywających się na terenie dzielnicy Mokotów z np. biegania, fitness, gier zespołowych zmierzających do podniesienia sprawności fizycznej mieszkańców dzielnicy", "Organizacja zajęć sportowo - rekreacyjnych w ramach akcji „Lato w Mieście”", "Organizacja sportu osób z niepełnosprawnościami", "Organizacja zajęć ogólnorozwojowych z elementami różnych dyscyplin sportu dla dzieci z mokotowskich przedszkoli w dwóch grupach wiekowych 5- i 6-latki oraz 3- i 4-latki" została zabezpieczona kwota 646 tysięcy złotych.

Bardzo ciekawe propozycje zajęć zostały złożone w konkursie dotyczącym organizacji otwartych zajęć sportowych dla mieszkańców odbywających się na terenie dzielnicy Mokotów z np. biegania, fitness, gier zespołowych zmierzających do podniesienia sprawności fizycznej mieszkańców dzielnicy. Na 23 projekty pozytywną ocenę komisji konkursowej otrzymało 11 podmiotów.

Mieszkańcy Mokotowa mogą liczyć na udział w zajęciach rodzinnych takich jak:

 • Siekierkowska Ogólnorozwojówka Rodzinna organizowana przez Fundację Bo Warto, jak i zajęć dla różnych grup wiekowych począwszy od dzieci poprzez młodzież, dorosłych i seniorów.
 • nowością będą zapewne zajęcia na SUPach, które odbędą się na Jeziorku Czerniakowskim (WarsawRowing Club).
 • jeśli chcemy nauczyć się strzelać jak Robin Hood to koniecznie trzeba zapisać się na zajęcia z łucznictwa (MKŁ „Strzała”).
 • dla bardziej statecznych przeznaczone są zajęcia w Bule (Stowarzyszenie „Grom”).
 • tych najaktywniejszych zapraszamy nad Dolinkę Służewiecką na treningi biegowe oraz NordicWalking organizowane przez Fundację Bieganie,
 • zaś jeśli dzieci i młodzież czują w sobie zew rywalizacji sportowej, to najodpowiedniejsze będą zajęcia prowadzone przez Fundację Roberta Korzeniowskiego z biegania oraz gier zespołowych.
 • dla chętnych w każdym wieku odbędą się zajęcia z Zumby prowadzone przez Oktawiana Zagórskiego ze stowarzyszenia „Zawsze w formie”.
 • Seniorów serdecznie zaprasza Towarzystwo Warszawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Imienia Fryderyka Chopina na gimnastykę i zajęcia ruchowe.
 • Pływać każdy może! Dlatego Fundacja „Hasten” zaprasza dorosłych powyżej 18 roku życia na zajęcia z nauki pływania.
 • Jeśli jesteście wojownikami i chcecie spróbować swych sił to zapiszcie się na zajęcia Aikido prowadzone przez UKS „Sadyba”.
 • Na dorosłych zwolenników fitness czeka z zajęciami Klub sportowy „Hand to Hand1”.

O organizowanych zajęciach dowiecie się zej strony internetowej Urzędu oraz profilu na Facebooku z odpowiednim wyprzedzeniem. Już dziś zapraszamy serdecznie na wszystkie zajęcia!

 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

6°C
2.57km/h
1019hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama