reklama
reklama

Newsy

Noc Księgarń 2020

reklama
Noc Księgarń 2020
2020-10-15

Dziesiątki spotkań autorskich, koncerty, warsztaty, kiermasze, wystawy, dyskusje i konkursy dla czytelników. Przed nami Noc Księgarń 2020 (15-17 października) - w tym roku, ze względu na pandemię, wydarzenia odbędą się online. Najpiękniejsza noc w roku - ponad 200 wydarzeń i dziesiątki spotkań z autorami książek. To będzie największe wydarzenie literackie tej jesieni! W październiku 2020 roku w ponad 100 księgarniach w całej Polsce odbędzie się druga edycja akcji Noc Księgarń. 

SPRAWDŹ PROGRAM
www.nocksiegarn.pl/program

 


Wydarzeniu towarzyszy kampania Książka na telefon. Wspieramy lokalne księgarnie 
COVID-19
Ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo podjęliśmy decyzję, że wszystkie festiwalowe wydarzenia odbędą się jedynie za pośrednictwem Internetu. Przez cztery wieczory, od 14 do 17 października, nadajemy dla Was prosto z księgarń! Obserwujcie i oglądajcie nasze wydarzenia na Facebooku i Instagramie.

To bardzo trudny rok dla księgarń, autorów, dla kultury – zachęcamy do robienia zakupów w lokalnych księgarniach!


Księgarnie przygotowały dla Was na Noc Księgarń specjalną ofertę: kiermasze, lokalne targi książki, nocne rabaty – dostępne stacjonarnie i w często także przez Internet. Podczas zakupów po zmroku obowiązują takie same zasady jak we wszystkich innych punktach handlowych – zachowujmy dystans, zakrywajmy nos i usta. W tym czasie w księgarniach będzie można także zrobić zakupy zdalnie – przez telefon czy Facebooka (zapytajcie o to księgarzy!). Przed wybraniem się do księgarni na zakupy po zmroku prosimy o zapoznanie się z informacją na www.nocksiegarn.pl/covid19


ORGANIZATOR
Organizatorem projektu #NocKsięgarń2020 jest dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN). Wydarzenie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
MIASTA PARTNERSKIE - PATRONATY HONOROWE
Miasto Stołeczne Warszawa, Kraków Miasto Literatury UNESCO, Łódź, Miasto Lublin, Szczecin Floating Garden

PARTNERZY
Komisja Europejska w Polsce, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Polska Izba Książki, Fundacja Powszechnego Czytania, PWN Moc wiedzy, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Marginesy, Państwowy Instytut Wydawniczy, Wydawnictwo AGORA, Wydawnictwo SQN, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo W.A.B., Wydawnictwo Poznańskie, Czwarta Strona, Wydawnictwo MG, Wielka Litera, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Zakamarki, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Cyranka, Wydawnictwo Sonia Draga, Wydawnictwo Debit, Wydawnictwo Kobiece, Czarna Owca, Wydawnictwo AMBER, Wydawnictwo Książnica, Kwiaty Orientu, Rozpisani.pl.
www.nocksiegarn.plreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

4°C
5.14km/h
999hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama