reklama

Newsy

SPOTKAJMY SIĘ ZNÓW W BIG BOOK CAFE!

reklama
SPOTKAJMY SIĘ ZNÓW W BIG BOOK CAFE!
2020-06-05

W czerwcu centrum innowacji literackich na warszawskim Starym Mokotowie powraca z wydarzeniami otwartymi dla publiczności! Po ponad dwóch miesiącach spotkań organizowanych wyłącznie w sieci będzie można w końcu osobiście zasiąść w Big Book Cafe przy ul. Dąbrowskiego 81. Zachowując odpowiednie środki ostrożności, rozmawiać będziemy o dalekich krajach, ryzykownych podróżach i wytęsknionym powrocie do normalności. Posłuchamy też wspaniałej brytyjskiej prozy w aktorsko-muzycznych interpretacjach. Na scenie Big Book Cafe pojawią się m.in.: pisarz i dziennikarz Max Cegielski, filozof Tomasz Stawiszyński oraz aktorki Katarzyna Herman i Marta Nieradkiewicz.

Kierunek: Daleki Wschód

Tęsknicie za dalekimi podróżami? Zanim otworzą granice – przyjdźcie do Big Book Cafe!

WE WTOREK, 9.06 o godz. 19.00 – spotkanie w cyklu ŚWIEŻE OKO zatytułowane JAPONIA. W GORSECIE RYTUAŁÓW. O tym, co muszą, co mogą, a czego chcą dziś Japończycy. O napięciach, paradoksach i ściśle regulowanej codzienności, a także o tabu i wolności w sztuce Wschodu opowiedzą znawcy współczesnej Japonii, autorzy świetnych książek o tym kraju: reportażysta Piotr Milewski i artystka Ka Mochi. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Sroczyńska. Spotkanie otwarte dla publiczności będzie także transmitowane na żywo na kanale facebook/bigbookcafe.

W ŚRODĘ 17.06 o godz. 19.00 UWAGA: PREMIERA! PRINCE POLONIA. Ponownie wybierzemy się na Wschód, tym razem do Indii i Singapuru. Wiodą tam ścieżki bohaterów nowej książki znanego dziennikarza i reportażysty MAXA CEGIELSKIEGO. Barwnie opisał w niej pierwszą dekadę polskiej wolności i zakręcone losy młodych wilków, trudniących się przemytem. O nowej powieści „Prince Polonia“, która jest też reportażem drogi, z autorem porozmawia Paulina Wilk. Spotkanie z udziałem publiczności również będzie można oglądać w transmisji na żywo (Facebook i You Tube). Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Marginesy.

Powroty i nadzieje

W czerwcu Big Book Cafe zainauguruje cykl aktorsko-muzycznych prezentacji prozy brytyjskiej. To okazja do powrotu lub poznania najciekawszych powieści powstałych w Anglii w ostatnich dwudziestu latach. Na początek: fenomenalny debiut Zadie Smith z 2000 r., dzięki któremu zaledwie 24-letnia autorka stała się gwiazdą światowej literatury! Wydarzenie NA GŁOS. PROZA BRYTYJSKA LIVE: BIAŁE ZĘBY odbędzie się w niedzielę 14.06 o godz. 20.00. Wielokulturowy Londyn, próg XXI wieku, życie imigrantów, ich marzenia i niespełnienie, opowiedziane z autentyzmem, czułością i ironią. Fragmenty słodko-gorzkiej powieści zinterpretują Katarzyna Herman i Marta Nieradkiewicz. Oprawę muzyczną na żywo stworzy kompozytorka i wokalistka Kasai. Spotkanie z udziałem publiczności, bez transmisji.

W CZWARTEK 25.06 o godz. 19.00 – spotkanie pod hasłem GDZIE PODZIAŁA SIĘ PRZYSZŁOŚĆ?. O tym, co wirus zrobił z naszą wyobraźnią i wiarą w lepsze jutro. Czy można już cieszyć się z powrotu do życia i czy lęku przed światem należy się wstydzić? Odpowiadać będą Cveta Dimitrova, psychoterapeutka oraz Tomasz Stawiszyński, filozof. A także radzić, co czytać, żeby znów złapać grunt pod nogami. Rozmowę poprowadzi Paulina Wilk. Spotkanie otwarte dla publiczności, jednocześnie transmitowane na żywo na Facebooku Big Book Cafe.

W SOBOTĘ 27.06 w godzinach 10.00-18.00 w Big Book Cafe odbędzie się WIRUJĄCY TARG KSIĘGARNI SPOŁECZNEJ. Dla spragnionych kontaktu z papierową książką – nowe i stare tytuły w supercenach. Używane, niezniszczone książki za jedyne 5 i 10 zł. Dochód z kiermaszu zasili tegoroczny Big Book Festival, który odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia!

Pełny repertuar dostępny na http://bigbookcafe.pl/repertuar/.

Big Book Cafe to centrum innowacji literackich stworzone przez Fundację „Kultura nie boli“. Działa w Warszawie od 2017 r. Zostało nagrodzone Wdechą dla Miejsca Roku przez magazyn „Co Jest Grane 24“.reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

23°C
1km/h
1014hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama