reklama

Newsy

Pierwszy w Polsce dom opieki dziennej dla osób onkologicznie chorych i ich rodzin, buduje się na Sadybie!

reklama
Pierwszy w Polsce dom opieki dziennej dla osób onkologicznie chorych i ich rodzin, buduje się na Sadybie!
2020-02-21

Wszystko to dzięki Fundacji JESTEM, która powstała z inicjatywy Izabelli Dembińskiej, pacjentki onkologicznej, która wspólnie z dr n. med. Ewą Anną Kosakowską (onkolog kliniczny) otworzyła ją 8 lat temu. 

Placówka ta zajmuje się opieką nad osobami onkologicznie chorymi i ich rodzinami.
- Spotykamy się w grzecznościowo udostępnionej 40 metrowej salce na warszawskiej Sadybie, w której dwa razy w tygodniu odbywają się spotkania dla podopiecznych i ich rodzin. W tej chwili mamy 56 podopiecznych oraz 24 wolontariuszy – opowiada Izabella.

Zajęcia i pobyt dzienny są całkowicie bezpłatne

Chorzy mają bezpłatny dostęp do psychoonkologów, fizjoterapeutów, kardiologa i onkologa. Fundacja na stałe współpracuje z zespołem studentów muzykologii, często zapraszani są ciekawi goście ze świata kultury i sztuki, którzy opowiadając swoje historie zmieniają podopiecznym myśli, co pozwala choć na troszkę zapomnieć o chorobie, z którą żyją na co dzień.
Na koniec dnia podopieczni wraz z wolontariuszami przygotowują wspólny posiłek (według zasad zdrowego żywienia).

Z uwagi na duże zapotrzebowanie i skromne warunki lokalowe, Prezes Izabella Dembińska i Wiceprezes Ewa Anna Kosakowska podjęły decyzję o budowie domu dziennego pobytu dla osób chorych na raka. Będzie to pierwszy w Polsce Dom Opieki Dziennej dla Osób Onkologicznie Chorych i Ich Rodzin.

- Chciałybyśmy, aby Dom był czynny codziennie i abyśmy mogły przyjmować około 120 - 160 podopiecznych. Widzimy jak wielka jest potrzeba wśród chorych na miejsce, do którego będą mogli przyjść i otrzymać wsparcie, przyjaźń, wysłuchanie i po prostu PRZESTAĆ BYĆ SAMOTNYM W SWOJEJ CHOROBIE – podkreśla Izabella.

Wszystko zaczęło się od.....

Fundacja otrzymała wsparcie na zakup działki na warszawskiej Augustówce – darowiznę od innej fundacji. Projekt architektoniczny ofiarowała pracownia Girtler&Girtler.
- 23 października 2019 r rozpoczęłyśmy budowę Domu. W lutym 2020 r zakończyłyśmy pierwszy etap budowy tzn. stan surowy otwarty. Zamówiłyśmy już okna. W przyszłym tygodniu podpisujemy umowę z wykonawcą na stan developerski.
Planujemy aby budowa domu zakończyła się w grudniu 2020 r – opowiada Izabella.

 

 

Oto kilka słów do osób chorych od założycielek:
- Kochani, bardzo Was zapraszamy do nas! Nie bądźcie sami z chorobą w domu! Przyjdźcie do nas. Organizujemy bardzo ciekawe zajęcia, mamy świetną, wesołą grupę podopiecznych oraz wolontariuszy! Z nami jest lżej! Czekamy na Was!

Jak się skontaktować z Fundacją?
Wystarczy zadzwonić do Izabelli Dembińskiej tel. 502 315 999

Jeśli ktoś chce, może przekazać na fundację JESTEM 1 % reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

-11°C
2.57km/h
1020hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama