reklama
reklama

Newsy

Moja babcia robi najlepszą pomidorową

reklama
Moja babcia robi najlepszą pomidorową
2020-01-17

Jedni mają superbohaterów, a inni SuperBabcię i SuperDziadka. To oni niejednokrotnie mają supermoce. Swoją dojrzałością, wrażliwością i mądrością gotowi są zwalczyć wszelkie zło, które zbliża się do wnuków. Mają swoje indywidualne kostiumy, fryzury i rekwizyty - kolorowe garsonki, koki splecione na głowie, fajki, chodaki, kapelusze itp.

Co tam Tarzan przy Dziadku, który zawsze wymyśli fajną zabawę. Co tam Wonder Woman przy najukochańszej babci na świecie, która ma zawsze radę, gdy stanie się coś złego. Fantastyczne zdolności, rewolucyjne wynalazki i nadludzkie moce.
To babcie robią najlepsze pierogi z grzybami na świecie, to dziadkowie powtarzają, żeby się tak nie spieszyć do dorosłości. Jak nikt potrafią zarazić miłością do gór, malarstwa, żeglarstwa, nauczyć szacunku, dystansu i empatii.

Są zabawni, opiekuńczy, cierpliwi, wyrozumiali, pomocni. Za każdym z nich stoi inna historia, inne życie, w innych czasach... Dlatego tak bezcenne są wszystkie chwile poświęcone na wspólną rozmowę. Dowiadujemy się, że babcia to silna kobieta, która walczyła... o swój związek, swojego mężczyznę i szczęście z nim. A dziadek – to ponadprzeciętnie dobry, troskliwy i pracowity mężczyzna, rozpieszczający swoją kobietę i resztę bliskich.

Superbohaterowie świętują 21 i 22 stycznia - nie zapomnijcie złożyć życzeń, odwiedzić, przytulić, porozmawiać, zostać na dłużej.

Rzućcie też okiem na relacje dzieci z dziadkami, na częstotliwość spotkań, tematy, zaproszenia do wspólnego spędzania czasu. Mimo zdarzających się trudnych relacji, jakie możemy mieć z rodzicami, dla dzieci relacja z dziadkami jest jedyna i niepowtarzalna. Warto zadbać o jej siłę i intensywność oraz pamiętać, że nadejdzie czas, gdy sami będziemy dziadkami.

Jeśli dziś nie macie kogo odwiedzić, rozejrzyjcie się wokół. Dzień Babci i Dzień Dziadka to symbolicznie święto starszych osób, nawet tych, którzy nie mają bliskich. Może sąsiad, sąsiadka, pani w parku, pan na spacerze... Jest sporo możliwości, żeby sprawić drugiej osobie radość, zatrzymać się, pomóc, spędzić trochę czasu. Nie oglądać się na innych - ech, może ktoś coś zrobi, dlaczego ja? Przeciwnie… warto wziąć sprawy w swoje ręce!

Wszystkim SuperBabciom i SuperDziadkom życzymy samych zdrowych i radosnych dni!

*zdj. www.rodzice.plreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

11°C
1.04km/h
1003hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama

reklama