reklama

Newsy

Wskaż miejsce kolejnych drzew

reklama
Wskaż miejsce kolejnych drzew
Mieszkańcy mogą pomóc dzielnicom wskazując miejsca nasadzeń.
2019-06-12

Więcej przyulicznych drzew

Wiosną stolica wzbogaciła się o ponad tysiąc nowych przyulicznych drzew – najwięcej pojawiło się na Białołęce, Mokotowie i w Śródmieściu. Każda sadzonka jest objęta trzyletnią gwarancją pielęgnacyjną. Jesienią miasto planuje zainwestować w następne kilka tysięcy drzew.

– Trwają przygotowania do dużego przetargu na jesienne nasadzenia. Sporządzamy m.in. listę gatunków nowych drzew oraz mapę zieleńców, w których mogą pojawić się dodatkowe szpalery. Warszawianki i warszawiacy doceniają miejską zieleń, dlatego, oprócz konsultowania się z dzielnicami, zbieramy sugestie od mieszkańców za pomocą miejskiej platformy kontaktu Warszawa 19115 – mówi Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni.

W maju burmistrzowie dzielnic zostali poproszeni o wskazanie punktów, w których mogą stanąć kolejne drzewa oraz preferowane rodzaje roślin. Nowe klony, dęby czy kasztanowce ozdobią mniejsze parki, osiedlowe podwórka administrowane przez ZGN-y oraz węższe uliczki. Pierwsze nasadzenia rozpoczną się już jesienią. Mieszkańcy mają szansę zaproponować miejsca, w których według nich powinno być więcej wysokiej roślinności. Zgłoszenia warszawianek i warszawiaków przyjmowane są w mobilnej aplikacji Warszawa 19115, w zakładce „Posadź drzewo” dostępnej w Google Play (na systemy Android), a także App Store (iOS). Propozycje można też oznaczyć na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 >>> (zakładka Wolny wniosek) oraz telefonicznie.

więcej informacji >>>

Zachęcamy też do lektury artykułu Adama Wronkowskiego:

Istota zieleni w przestrzeni miejskiej >>>

 reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

2°C
6.2km/h
1027hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama