reklama

Miejsca - Przedszkola

Casa dei Bambini

reklama
Casa dei Bambini
adres ul. Badowska 19, Warszawa
godz. otw. 7.30-17.15
www https://casabadowska.wmf.edu.pl/
e-mail office@warsawmontessori.edu.pl
tel. +48 692 099 134

Casa dei Bambini Warsaw Montessori to anglojęzyczne przedszkole niepubliczne, działające od 1999 roku, zlokalizowane w Warszawie – w pobliżu Parku Łazienkowskiego. Przedszkole posiada własny ogród i plac zabaw.

Program Montessori składa się z elementów, które pozwalają dziecku na różnorodne doświadczenia i możliwość uczenia się i odkrywania świata, w którym żyje.

Casa dei Bambini to miejsce, w którym my - nauczyciele i przewodnicy - z pasją i oddaniem podążamy za dziećmi w ich indywidualnych potrzebach - w praktyce realizując myśl Dr Marii Montessori: "follow the child" (tł. podążaj za dzieckiem).
Wszystkie zajęcia w przedszkolu są prowadzone w języku angielskim. Korzystamy z bogatego zasobu pomocy dydaktycznych i materiałów edukacyjnych Montessori, które aktywnie wspomagają ich rozwój intelektualny i społeczny.

Praca w naszym przedszkolu Montessori przebiega w pięciu obszarach. Z perspektywy dziecka różnica między nimi nie jest istotna i rzeczywiście większość zajęć daje możliwość zdobycia doświadczenia z więcej niż jednego obszaru.
Są to:

- życie praktyczne
- sensoryka
- matematyka
- język
- przyroda/kultura/wychowanie kosmiczne.

Program Casa dei Bambini wzbogacony jest o różnorodne zajęcia dodatkowe, uwzględnione już w opłacie za przedszkole. Są to między innymi: joga, piłka nożna, jujitsu, muzyka i taniec nowoczesny, zajęcia teatralne oraz zajęcia artystyczne, a także gotowanie i ceramika.

Przedszkole należy do rodziny placówek edukacyjnych o nazwie Warsaw Montessori Family.reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

23°C
4.12km/h
1002hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama