reklama
reklama

Uwaga: premiera! Meneliki nowe.

reklama
Uwaga: premiera! Meneliki nowe.
Big Book Cafe
Kiedy: 2021-05-06
Czas trwania: 20:00 - 21:00
Koszt wstępu: bezpłatne

www.facebook.com/events/145075804240511/

O ludowej mądrości, współczesnej Polsce i jej paradoksach rozmowa
z satyrykiem KRZYSZTOFEM DAUKSZEWICZEM i rysownikiem PAWŁEM KRYŃSKIM.
Prowadzi AGNIESZKA SZYDŁOWSKA.
Spotkanie z okazji premiery książki „Meneliki nowe, czyli wina Tuska i logika białoruska”.

6 maja, CZWARTEK, godz. 20.00
Oglądaj LIVE na Facebooku
Potem także na You Tube Big Book Cafe
Partner wydarzenia: Wydawnictwo Prószyński

O KSIĄŻCE
Nowa książka cenionego satyryka Krzysztofa Daukszewicza, komentatora popularnego telewizyjnego programu „Szkło kontaktowe”, to nasza rzeczywistość podpatrzona i celnie skomentowana przez smakoszy win regionalnych. Czasem złośliwie, czasem dobrodusznie, ale zawsze dowcipnie i szczerze. Bo jak mówi Sasza Żejmo z kabaretu Jurki: „Tylko trzy rzeczy nie potrafią kłamać: dzieci, leginsy i… MENELE!”.
Krzysztof Daukszewicz tak przedstawia swoją książkę: „Wina Tuska wyziera z każdego zakątka naszej rzeczywistości – obojętne, czy jest to rzeczywistość namacalna czy alternatywna, bo jak twierdzi rzecznik Białego Domu, taka też istnieje.
Jeżeli chodzi o logikę białoruską, to jest to myślenie zaskakujące, czego dowodem może być wypowiedź prezydenta Łukaszenki sprzed kilkunastu lat. Na pytanie, co zamierza zrobić z opozycjonistą głodującym przeciwko tyranii, odpowiedział ze szczerym uśmiechem na nieszczerej twarzy, że Białoruś jest wolnym krajem, gdzie nikt nikogo nie zmusza do jedzenia.
Przykładem najlepiej udowadniającym, że logika białoruska u nas istnieje, jest wypowiedź senatora Jana Marii Jackowskiego w sprawie łysych opon w samochodzie prezydenta Dudy: Były na stanie, więc je założono. Gdyby PO się ich pozbyła, toby ich nie było”.
Jednak przykładów jest w tej książce dużo więcej! A także satyrycznych rysunków Pawła Kryńskiego.

O AUTORZE:
Krzysztof Daukszewicz (ur. 1947) – satyryk, felietonista, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Działalność estradową rozpoczął w Szczytnie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy bardzo szybko zdobył popularność. Z Januszem Gajosem współtworzył kabaret „Hotel Nitz”, od 1986 do 1990 roku występował w kabarecie „Pod Egidą”. Przez wiele lat realizował swoje programy satyryczne w TV. Od 2005 roku stały gość programu publicystyczno-satyrycznego „Szkło kontaktowe” w TVN24. reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

6°C
5.66km/h
1004hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama