reklama
reklama

Salon Jazzowy - Piotr Damasiewicz Solo

reklama
Salon Jazzowy - Piotr Damasiewicz Solo
Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki
Kiedy: 2021-04-21
Czas trwania: 19:00
Koszt wstępu: bezpłatne

www.facebook.com/events/472802940735145/ 

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne i Fundacja EuroJAZZ zapraszają!
PIOTR DAMASIEWICZ - TRĄBKA, FORTEPIAN
Koncertowi towarzyszyć będą wizualizacje Andrzeja Wąsika!
Transmisja LIVE!
Piotr Damasiewicz - kompozytor, trębacz i multiinstrumentalista. W swojej twórczości muzycznej odwołuje się do języka modalnego jazzu, free jazzu, europejskiej muzyki klasycznej, nowej europejskiej muzyki improwizowanej, sztuki dźwięku i improwizacji elektroakustycznej. Współpracował ze środowiskiem artystycznym galerii sztuki współczesnej, akademii sztuk pięknych i fundacjami sztuki współczesnej, gdzie prezentował swoją muzykę. Jednym z najważniejszych osiągnięć w tej dziedzinie była wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Damasiewicz występował z takimi artystami jak Jason Moran, James Carter, Tomasz Stańko, Samuel Blaser, Satoko Fuji, Maciej Obara czy Dominik Wania.
Piotr Damasiewicz ciągle poszukuje nowych inspiracji i chłonie doświadczenia, aby z równym zaangażowaniem dzielić się nimi w ramach swoich kolejnych inicjatyw. Pod koniec ubiegłego roku uruchomił wydawnictwo L.A.S. To pod tym szyldem ukazały się dwie jego najnowsze płyty – Vienna Suite i Śpiwle – które zagwarantowały muzykowi zwycięstwo w plebiscycie Jazz 2020 organizowanym przez JazzPRESS i RadioJAZZ.FM.
Podczas koncertu Artysta przedstawi muzyczną impresję za pomocą fortepianu, trąbki oraz ich połączenia. Będzie to dwugłosowa improwizowana podróż w postaci jednej muzycznej opowieści.

Salon Jazzowy to szczególne miejsce na jazzowej mapie Warszawy - koncerty mają charakter kameralnego spotkania bez podziału na scenę i publiczność, a muzycy grają na wyciągnięcie ręki.
Występujący jazzmani to mistrzowie gatunku lub młodzi, ale szczególnie utalentowani młodzi adepci jazzu.
Współfinansowanie: m.st. Warszawa
Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki i Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

6°C
5.66km/h
1004hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama