reklama
reklama

Nowa książka: "Cukry" Doroty Kotas

reklama
Nowa książka:
Nowy Teatr
Kiedy: 2021-04-20
Czas trwania: 19:00 - 20:30
Koszt wstępu: bezpłatne

www.facebook.com/events/980938029379310/ 

Spotkanie z autorką Dorotą Kotas wokół książki „Cukry” poprowadzi Olga Wróbel.
 20 kwietnia 2021, godz. 19:00
 Dorota Kotas, Olga Wróbel

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Cyranka.
To jest książka o kimś innym. Można się z niej dowiedzieć, jak jest w środku czyjejś głowy i czy to miłe miejsce, czy raczej ponura nora. Jest też o tym, czy zaćmienie słońca może trwać przez całe życie i gdzie znikają wszystkie papużki faliste. Jak wyglądał Jezus zanim został gwiazdą, czy lepiej jest mieszkać w igloo niż w rodzinnym domu, i co zostaje po nocnym pożarze. Bohaterka jest dziewczyną i dostała diagnozę: zespół Aspergera. Ale co to właściwie oznacza?
Cukry – z uwagi na podobieństwo doświadczeń między mną a autorką – mogę traktować nieobiektywnie. Podobnie jak Dorota jestem osobą nieneurotypową i jedyne, o czym marzę w kontekście tej książki, to to, by przeczytali ją wszyscy, którzy chcą zrozumieć inność.
Natalia Fiedorczuk


Dorota Kotas – urodziła się w Garwolinie w roku 1994. Studiowała filologię polską, animację kultury w IKP oraz socjologię stosowaną i antropologię społeczną w ISNS na UW. Za swoją pierwszą książkę pt. Pustostany (2019), otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii proza, Nagrodę Conrada i nominację do Nagrody im. Witolda Gombrowicza za najlepszy debiut. Mieszka w Warszawie ze swoją partnerką i zwierzętami.reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

6°C
7.2km/h
1004hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama