reklama
reklama

Czwartkowe Forum SGH #16: Offshore – u progu wiatrowej rewolucji

reklama
Czwartkowe Forum SGH #16: Offshore – u progu wiatrowej rewolucji
SGH Warsaw School of Economics
Kiedy: 2021-04-08
Czas trwania: 14:30
Koszt wstępu: bezpłatne

www.facebook.com/events/282277756798620/ 

8 kwietnia o godz. 14.30 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH. W dyskusji udział wezmą Monika Morawiecka, prezes zarządu PGE Baltica, oraz dr Krzysztof Księżopolski, Katedra Polityki Publicznej SGH.
Polski system energetyczny jest jednym z największych w Unii Europejskiej – pod względem głównych wskaźników makroenergetycznych należy do pierwszej dziesiątki. „Krajowy plan na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030” zakłada, rozwój sektora z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii – strategiczną rolę w miksie energetycznym Polski ma pełnić morska energetyka wiatrowa. Szczególnie duży potencjał posiada sektor morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku. Wymaga on jednak intensywnych prac nad zapewnieniem odpowiednich możliwości magazynowania oraz przesyłania wytworzonej energii tak, aby wykorzystanie tej technologii było możliwe już od 2026 r. Plany zakładają, że w morskich elektrowniach wiatrowych do 2030 r. będzie zainstalowane do 5,9 GW mocy, a do 2040 r. – około 11 GW. Jakie wyzwania i szanse stawia przed PGE Baltica i Grupą PGE ten zakrojony na szeroką skalę projekt?
· Czy potrzebujemy jeszcze zmian legislacyjnych w zakresie morskiej energetyki wiatrowej?
· Jak zapewnić odpowiednio duży udział polskich przedsiębiorstw w łańcuchu dostaw dla sektora?
· Czy inwestycje w offshore, w tym budowa infrastruktury terminalowej, pobudzą polską gospodarkę?
· W jaki sposób offshore wpłynie na bezpieczeństwo energetyczne Polski?
· Jaki będzie wpływ offshore na pozycję finansową PGE?
· Czy energia z morskich elektrowni wiatrowych doprowadzi w Polsce do zmiany ceny energii elektrycznej z tradycyjnych źródeł?
Spotkanie odbędzie się na kanale SGH w serwisie YouTube: https://youtu.be/x-PfKBykCc4. Zapraszamy do śledzenia transmisji oraz zadawania pytań ekspertom.reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

6°C
2.57km/h
1019hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama