reklama
reklama

Uwaga: premiera! Kierunek zwiedzania.

reklama
Uwaga: premiera! Kierunek zwiedzania.
Big Book Cafe
Kiedy: 2021-04-20
Czas trwania: 20:00
Koszt wstępu: bezpłatne

 www.facebook.com/events/2880471075550864/

Spotkanie z okazji premiery książki „Kierunek zwiedzania”.
MARCIN WICHA, autor książki
w rozmowie z JUSTYNĄ SOBOLEWSKĄ.

20 kwietnia, WTOREK, godz. 20.00
Oglądaj LIVE na Facebooku
Potem także na You Tube Big Book Cafe
Partner wydarzenia: Wydawnictwo Karakter

Kim jest bohater tej opowieści? Twórcą, prorokiem czy może wielkim mistyfikatorem? W nowej książce Marcina Wichy, „Kierunek zwiedzania”, spacer po wyimaginowanej wystawie prac Kazimierza Malewicza staje się pretekstem do opowieści o utopijnych projektach i niespełnionych marzeniach, o rosyjskiej rewolucji i naszej współczesności.
Eksponatami są tu obrazy, znaki interpunkcyjne, buraki cukrowe i ludzkie losy. Autor umyka muzealnej narracji, z uśmiechem i nie bez delikatnej ironii podejmuje grę z konwencją artystycznej biografii, a jednocześnie, już całkiem serio, próbuje znaleźć język zdolny uchwycić istotę malarstwa – i daje przy tym niezwykły popis literackiego kunsztu.
„Takie twarze miewali słynni oszuści. Dzięki tej twarzy może być każdym: w Witebsku Mesjaszem, w Leningradzie — profesorem. Kiedy przyjeżdża do Warszawy, miejscowym wyznawcom przypomina Mickiewicza. Kiedy umiera w Leningradzie, uczniowie widzą w nim Chrystusa. Przyjaciel robi ostatnią serię portretów. (Na pierwszym rysunku twarz jeszcze żyje. Na drugim jest martwa jak poduszka)”. /fragment książki/

O AUTORZE:
Marcin Wicha – grafik, pisarz i eseista. Projektuje okładki, plakaty i znaki graficzne. Jego teksty ukazywały się między innymi w „Autoportrecie”, „Literaturze na Świecie” i „Tygodniku Powszechnym”. Przez kilka lat publikował cotygodniowe rysunkowe komentarze w „Tygodniku Powszechnym”. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą” i „Charakterami”. W dorobku pisarskim ma kilka znakomicie przyjętych książek dla dzieci oraz dwie książki prozatorskie: „Jak przestałem kochać design” i „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”. Został laureatem Paszportu „Polityki” za rok 2017 w kategorii: literatura, był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2018 w kategorii: esej za książkę „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”. Za tę książkę w 2018 otrzymał Nagrodę Literacką „Nike” oraz Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza. „Kierunek zwiedzania” to najnowsza książka autora, ukaże się nakładem Wydawnictwa Karakter 16 kwietnia 2021 r.



reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

6°C
5.66km/h
1004hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama