reklama
reklama

Cantos de Sefarad - warsztat pieśni sefardyjskich online

reklama
Cantos de Sefarad - warsztat pieśni sefardyjskich online
Służewski Dom Kultury
Kiedy: 2021-04-10
Czas trwania: 18:00 - 20:00
Koszt wstępu: 100 zł

www.facebook.com/events/2838553819736293/

Zapisy i bilety (ilość miejsc ograniczona): https://www.strefazajec.pl/course/view/id/26457
Warsztat CANTOS DE SEFARAD poprowadzi Anna Riveiro uważana za mistrzynię pieśni sefardyjskich i nazywana „polskim głosem Sefarad” („La voz polaca de Sefarad” - eSefarad.com).
Muzyka sefardyjska to muzyka Żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski. Wywodzi się z Hiszpanii, czyli Sefarad, jak nazywano ją po hebrajsku. Anna Riveiro stosuje techniki wokalne nawiązujące do muzyki dawnej Hiszpanii jak też do wykonań muzyki sefardyjskiej w krajach basenu Morza Śródziemnego. Wszystkie pieśni wykonuje w oryginalnym języku Sefardyjczyków - ladino.
Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób mających już doświadczenie w śpiewie, jak i tych, którzy chcieliby po raz pierwszy spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Znajomość nut i języka ladino czy hiszpańskiego nie jest potrzebna - na warsztatach będziemy ćwiczyć wymowę a teksty zostaną przetłumaczone. Uczestnikom warsztatu zostaną przesłane wcześniej materiały. Myślę, że każdy będzie mógł wynieść z tego spotkania coś ciekawego dla siebie, gdyż pieśni sefardyjskie są naprawdę bardzo piękne, a poza tym dają możliwość swobodnej ekspresji, wydobycia emocji i otwarcia głosu.
Więcej o muzyce sefardyjskiej: https://annariveiro.com/programy/muzyka-sefardyjska/
***
Warsztat przeznaczony dla młodzieży, studentów i dorosłych (bez limitu wieku).
Ilość uczestników:
min - 5 osób, max - 25 osób
Koszt warsztatu: 100 zł od osoby
Link do zapisów za pośrednictwem Strefy Zajęć Służewskiego Domu Kultury:

https://www.strefazajec.pl/course/view/id/26457
----
ANNA RIVEIRO
Charyzmatyczna wokalistka, trenerka głosu, solistka kantoralna, gitarzystka, producentka muzyczna.
Śpiewa w wielu stylach i językach wykonując muzykę z różnych epok, tradycji i krajów (World music). W swojej twórczości jest ambasadorką wielokulturowości. Stale koncertuje w Polsce i na świecie. Koncertowała m.in. w Izraelu, Hiszpanii, Meksyku, Francji, Anglii, Niemczech i we Włoszech. Szczególne miejsce w jej repertuarze ma muzyka żydowska a zwłaszcza sefardyjska.
Anna Riveiro uważana jest na świecie za mistrzynię pieśni sefardyjskich a jej interpretacje uznane zostały za wzorcowe w programie UNESCO dotyczącym języków zagrożonych wymarciem. Wystąpiła m.in. na jubileuszowej edycji 10' MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI SEFARDYJSKIEJ w Kordobie (Hiszpania), gdzie koncertowała jako pierwsza artystka z Polski w historii tego słynnego Festiwalu. Jako gwiazda muzyki sefardyjskiej wystąpiła też na 54' festiwalu JAZZ JAMBOREE w Warszawie oraz na wyjątkowej uroczystości otwarcia jedynej w Polsce synagogi sefardyjskiej, odrestaurowanej w Zamościu.
Więcej informacji o Artystce na stronie: annariveiro.comreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

6°C
2.57km/h
1019hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama