reklama
reklama

Zabij to i wyjedź z tego miasta

reklama
Zabij to i wyjedź z tego miasta
Kino Iluzjon
ul. Narbutta 50a, Warszawa
Kiedy: 2021-03-09
Czas trwania: 17:30
Koszt wstępu: bilety

www.facebook.com/events/2829399893977581/ 

Zapraszamy na długo wyczekiwany pokaz premierowy znakomitej, nagradzanej na festiwalach, w tym Złotymi Lwami na FPFF w Gdyni, animacji Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. 

  • 5 marca, godz 18:00, sala Stolica

projekcja z nośnika DCP
napisy angielskie

  • 6 marca, godz. 20:00, sala Stolica

projekcja z nośnika DCP
napisy angielskie

  • 7 marca, godz. 20:00, sala Stolica

projekcja z nośnika DCP
napisy angielskie

  • 8 marca, godz. 17:30, sala Stolica

projekcja z nośnika DCP
napisy angielskie

  • 9 marca, godz. 17:30, sala Stolica

projekcja z nośnika DCP
napisy angielskie

  • 10 marca, godz. 20:00, sala Stolica

projekcja z nośnika DCP
napisy angielskie

  • 11 marca, godz. 17:30, sala Stolica

projekcja z nośnika DCP
napisy angielskie

Animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Ten pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art (MoMa), zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości.
Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, „Zabij to…” staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.
Pokazywany premierowo na Berlinale i wyróżniony na festiwalu w Annency „Zabij to…” może również poszczycić się obsadą, jakiej nie miała żadna polska produkcja. Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli między innymi Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka czy Małgorzata Kożuchowska. Wielu z nich autor zdążył nagrać w ostatniej chwili.
Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka: fenomenalne, brzmiące niesłychanie współcześnie utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm. Głos Nalepy, bliskiego przyjaciela Wilczyńskiego rozbrzmiewa tu zresztą nie tylko w piosenkach.
„Zabij to…” powstał bowiem także z potrzeby kontynuowania trwającej wiele dekad, przerwanej przez śmierć muzyka rozmowy. Bliscy wciąż w nas żyją, wciąż słyszymy głosy tych, którzy byli przed nami – sugeruje reżyser, ze szczególną uwagą wsłuchujący się w opowieść naznaczonego przez wojnę pokolenia swoich rodziców. Poetycki, surrealny, przede wszystkim jednak nostalgiczny i pełen empatii dla wszystkiego, co przemijające, ułomne i ulotne, „Zabij to i wyjedź z tego miasta” działa niczym magiczne zaklęcie mające moc przenoszenia w czasie. Ta podróż będzie dla każdego widza głęboko poruszającym, intymnym doświadczeniem.
Drodzy Widzowie, w trosce o Wasze bezpieczeństwo, prosimy o przestrzeganie następujących zasad:
http://bit.ly/3b7rApIreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

6°C
2.57km/h
1019hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama