reklama

Legenda Hollywood - Kirk Douglas

reklama
Legenda Hollywood - Kirk Douglas
Kino Iluzjon
ul. Narbutta 50A, Warszawa
Kiedy: 2020-07-16
Czas trwania: 19:00 - 21:00
Koszt wstępu: bilety

Legenda filmu, jeden z największych gwiazdorów „Złotej Ery Hollywood”, aktor, którego kariera to prawdziwa historia amerykańskiego kina. 
 Zmarły niedawno Kirk Douglas zostawił po sobie ponad 80 kreacji, postaci barwnych, różnorodnych, niezwykłych i prawdziwych.
Ma na swym koncie wspaniałe role dramatyczne, ale świat zapamięta go przede wszystkim z kina gatunkowego: z powodzeniem grał w kryminałach, filmie noir, kinie wojennym i kostiumowym, zapisał wspaniałą kartę w historii westernu, sprawdzał się w komedii, kinie przygodowym, a nawet SF.
Pierwszą nominację do Oscara, za postać boksera w dramacie sportowym „Champion”, otrzymał jeszcze w latach 40., zaledwie kilka lat po debiucie. Był nie tylko utalentowanym aktorem, ale też sportowcem i żołnierzem (walczył podczas II wojny światowej), a z czasem także działaczem społecznym.
Nie tylko talent i warunki fizyczne, ale także ambicja i pozaekranowa działalność predestynowały go do osiągnięcia bezdyskusyjnego statusu wielkiej amerykańskiej gwiazdy. W latach 50. założył jedno z pierwszych w Stanach niezależnych studiów filmowych, w którym powstały takie przeboje z jego udziałem, jak „Spartakus” (reżyserię filmu powierzył młodemu Stanley’owi Kubrickowi, z którym nakręcił już „Ścieżki chwały”) czy „Ostatni kowboj”.
W naszym wspomnieniowym cyklu pokażemy zaledwie kilka zachowanych w zasobach archiwalnych FINA, a niepokazywanych nigdzie indziej ostatnio, filmów z udziałem Kirka Douglasa, w tym słynny „Układ” z 1964 roku. 

Spartakus, reż. Stanley Kubrick, Anthony Mann, USA 1960, 184 min.
16 lipca, godz 19:00, sala Stolica
 english friendly
napisy polskiereklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

23°C
3.1km/h
1020hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama