reklama
reklama

Janusz Dziurawiec - spotkanie online z artystą

reklama
Janusz Dziurawiec - spotkanie online z artystą
Służewski Dom Kultury
Kiedy: 2020-05-27
Czas trwania: 18:00 – 19:00
Koszt wstępu:

https://www.facebook.com/events/170907857661737/

„Galeria przy Kozach” – przygotowuje nową wystawę, którą radzi byśmy zaprezentować Państwu wczesną jesienią br., mając nadzieję, że będzie to już możliwe w galeryjnej przestrzeni Służewskiego Domu Kultury. Zanim to nastąpi jednak, zapraszamy Państwa na spotkanie #online z artystą!

Nowa wystawa Janusza Dziurawca w „Galerii przy Kozach”, zatytułowana „Dopóki są”, to malarskie przedstawienia zwierząt, głównie dziko żyjących, choć znajdziemy tu także przykłady zwierząt od wieków żyjących z człowiekiem, oswojonych i przez niego hodowanych. Niestety, często są to przykłady zwierząt traktowanych przez Homo sapiens bez empatii i zrozumienia ich potrzeb.

Takie bezduszne zachowania zauważa również artysta. Na szczęście, wystawa nie jest tylko o tym. Malowane z miłością portrety zwierząt zwracają uwagę na ich piękno, a tytuł sugeruje, iż możemy cieszyć się ich obecnością i urodą... dopóki są. Jest to arcyważne przesłanie, gdyż masa zwierząt żyjących dziko, w ogólnej biomasie zwierząt, nie przekracza dziś 3 procent.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie online z artystą - 27/05, g. 18.00 - transmisja zostanie przeprowadzona na naszej stronie na portalu Facebook.comreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

19°C
6.7km/h
1018hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama

reklama