reklama
reklama

"Jak zadbać o siebie, nie raniąc innych?!"

reklama
Klasztor Dominikanów (sala obok Kancelarii).
Ul. Dominikańska 2, Warszawa
Kiedy: 2020-02-15 - 2020-02-16
Czas trwania: 09:00 - 18:00
Koszt wstępu: 108 PLN

Warsztat skierowany jest do wszystkich, którzy chcą głębiej przyjrzeć się swoim mechanizmom działania, poszerzyć wiedzę w zakresie technik wspierających zachowania asertywne,
aby dbać o siebie i swoje prawa bez agresji i uległości.

Wszystkiemu winne są emocje... Gdyby nie one, byłoby prościej… Nie reagowalibyśmy na prośbę gwałtownym „NIE!”, próbując jak najszybciej wyjść ze strefy dyskomfortu. Spokojnie i z dystansem przyjmowalibyśmy krytykę i wyciągali z niej to, co wartościowe. Dzielili się uwagami, opiniami, przekonaniami bez obaw przed wyśmianiem, konfrontacją, czy zranieniem innych.
Co za ironia - przez emocje trudno być sobą w obecności innych, z drugiej strony właśnie dzięki nim możemy być sobą.
Emocje są detektorem tego, czego chcemy, co lubimy, co jest dla nas ważne oraz czego nie chcemy, nie akceptujemy, co należałoby zmienić. One pokazują, co robimy, a czego nie w zgodzie ze sobą.
Piszę o emocjach i byciu sobą, gdyż koncepcja zachowań asertywnych wzięła się właśnie z pragnienia, by człowiek mógł być prawdziwym sobą, bez poczucia winy i lęku. Bycie asertywnym to działanie w harmonii ze sobą, działanie wyrażające szacunek dla siebie, ale także dla drugiej osoby, jej praw, uczuć, postaw i potrzeb. Jak w emocjach zadbać o to wszystko…?
Podczas warsztatu „Jak zadbać o siebie, nie raniąc innych?!” będzie miejsce na przyjrzenie się swoim nawykowym reakcjom w kontaktach międzyludzkich, poznanie nieskomplikowanych technik wyrażania potrzeb, decyzji, opinii i przekonań, sposobów radzenia sobie z krytyką i różnicą przekonań w zgodzie ze sobą, a jednocześnie z poszanowaniem rozmówcy. Będzie okazja przećwiczyć w/w techniki na bezpiecznym gruncie, doświadczać ich działania i skuteczności.
Budowanie postawy asertywnej to proces zbliżający do coraz lepszego porozumienia, warsztat ten jest wsparciem dla tego procesu.


Cele warsztatów:
1. Poszerzenie świadomości na temat swoich nawykowych reakcji w kontaktach międzyludzkich i roli emocji.
2. Pogłębienie wiedzy na temat technik asertywnej odmowy, obrony swoich granic i praw, przyjmowania i wyrażania opinii i ocen w poszanowaniu siebie i innych.
3. Ćwiczenia zachowań asertywnych.
4. Większe zrozumienie roli monologu wewnętrznego, przekonań, przyjmowanych postaw w budowaniu postawy asertywnej.
5. Zwiększenie motywacji do bycia sobą oraz dbania o siebie i swoje prawa w relacjach z innymi.

Program:
1. Budowanie świadomości, czym jest asertywność
2. Asertywna odmowa
3. Indywidualne prawa osobiste, monolog wewnętrzny
4. Asertywne przyjmowanie ocen pozytywnych i negatywnych
5. Wyrażanie i obrona swoich opinii i przekonań
6. Stawianie granic z dbałością o relacje. Komunikat typu „Ja”

dodatkowo poza programem przewidziano – w zależności od dostępnego czasu:
7. Słuchanie siebie przy podejmowaniu decyzji (na co jestem gotowy/gotowa?)

Metody:
Metody warsztatowe. Ćwiczenia indywidualne i interaktywne: dyskusje, symulacje, ćwiczenia w dwójkach i grupach, dzielenie się doświadczeniem. Mini wykłady, demonstracje, wizualizacje.

Czas pracy:
Warsztaty 2-dniowe. Liczba miejsc ograniczona – warsztaty dla grupy 8-12 osób.
Dzień pierwszy i drugi – zajęcia w godzinach 9.00 – 18.00 z 2 przerwami kawowymi i przerwą obiadową 13.00-14.00
Proszę o przybycie 15 minut wcześniej.
W przypadku liczby uczestników mniejszej niż 8 osób, warsztaty mogą zostać odwołane.

Trener: Elżbieta Lato
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe jako specjalista ds. zakupów, w tym ok 10-letnie doświadczenie pracy w dużej międzynarodowej instytucji finansowej przy koordynowaniu i realizacji projektów zakupowych. Uczestniczka szkoleń w temacie: Zarządzania projektami, Negocjacji, Efektywnej komunikacji interpersonalnej, Budowania relacji i Kształtowania postawy typu high-potential.
Akredytowany Coach ICF specjalizujący się w pracy z kobietami szukającymi swojej drogi i równowagi w życiu. Trener umiejętności psychospołecznych po Szkole treningu i warsztatu psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Jest po szkoleniach na mediatora rodzinnego, przed stażem w Polskim Centrum Mediacji.

Warunki organizacyjne:
Cena (specjalna) 108 PLN od osoby.
W ofercie: Herbata i kawa
Lunch i przekąski we własnym zakresie.

Zgłoszenie proszę kierować do:
Elżbieta Lato (FB: Elżbieta Lato – Trener i Coach), email: lato.elzbieta@gmail.com, przy zgłoszeniu proszę podać nr telefonu.reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

8°C
5.7km/h
1016hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama