reklama
reklama

Jazda obowiązkowa

reklama
Jazda obowiązkowa
Kino Iluzjon
ul. Narbutta 50A, Warszawa
Kiedy: 2020-01-14
Czas trwania: 18:00 - 21:00
Koszt wstępu: bilety

W ramach ostatniego w tym semestrze spotkania cyklu Młodzi Gniewni obejrzymy film dokumentalny "Jazda obowiązkowa" w reżyserii Ewy Kochańskiej, opowiadający o młodej łyżwiarce figurowej, która mierzy się nie tylko z wymaganiami dyscypliny, ale także z ciężarem rodzinnych trudności i wysokich oczekiwań matki.

JAZDA OBOWIĄZKOWA, reż. Ewa Kochańska, Polska 2018, 72 minuty

W poszukiwaniu lepszej przyszłości dla swoich dzieci, rodzina dziesięcioletniej Julii przeniosła się z Ukrainy do Polski. Dziewczynka trenuje łyżwiarstwo figurowe – w tym roku ma szansę wystartować w Mistrzostwach Polski. Tymczasem jednak życie w nowym kraju, bez znajomości języka, dobrej pracy i pieniędzy, staje się przyczyną wielu napięć i rodzinnych konfliktów. Czy Julia będzie w stanie rozwinąć skrzydła w ukochanym sporcie, czy przytłoczą ją ambicje matki i zmagania codzienności?

Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserką filmu Ewą Kochańską oraz jego bohaterkami Mariną i Julią Polniuk, które poprowadzi edukatorka, tłumaczka, krytyczka filmowa i popkulturowa Kaja Klimek, współpracowniczka programów edukacji filmowej Against Gravity, Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i Filmoteki Szkolnej.

Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie kina Iluzjon.

Organizator: Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

2°C
2.1km/h
1025hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama