reklama

Kurs kuchni francuskiej

reklama
Kurs kuchni francuskiej
Skład Bananów
ul. Postępu 5, Warszawa
Kiedy: 2019-10-18
Czas trwania: 18:30 - 22:30
Koszt wstępu: 240 zł

Wyrafinowana i elegancka, przez lata była inspiracją i punktem odniesienia dla wielu innych kuchni Europy, a dla kucharzy wyznacznikiem biegłości w kulinarnej sztuce. Kuchnia francuska to doskonałe ryby i owoce morza, świetnej jakości mięsa, a także kontrowersyjne żabie udka czy ślimaki. To zjawiskowe sery i wyjątkowa kultura kosztowania wina. To wreszcie niezliczone ilości masła, świeże zioła oraz kupowane na lokalnych straganach warzywa. Oraz wiele, wiele więcej.

W kulinarną podróż do krainy zakochanych zabierze uczestników charyzmatyczny Tom Ekler. Swoje bogate doświadczenie zdobywał przez ostatnie kilkanaście lat w renomowanych restauracjach w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jest niekwestionowanym specjalistą kuchni śródziemnomorskiej oraz dyplomowanym znawcą sztuki sommelierskiej. Na swoim koncie ma dziesiątki kursów kulinarnych, podczas których przeszkolił zarówno setki amatorów gotowania, jak również wiele osób zajmujących się profesjonalnie gastronomią.
Warsztaty gotowania kuchni francuskiej to 4 godziny rozpieszczania podniebienia nowatorskimi wydaniami klasycznych dań, wzbogacone solidną porcją wiedzy.

Na początek Tom zapozna uczestników z bogatą historią i specyfiką kuchni francuskiej oraz przybliży jej kontekst kulturowy. W części praktycznej kursanci poznają podstawy klasycznych technik krojenia, nauczą się sposobów obróbki oraz gotowania wybranych mięs oraz owoców morza, a także będą mieli okazję sprawdzić się pod okiem trenera w sztuce aranżacji talerza. Całości dopełni zaś wspólna kulinarna uczta!

W PROGRAMIE:
 Klasyczny croque monsieur z sezonowymi warzywami
 Rilettes z kaczki z pistacjami i marmoladą z czerwonej cebuli (prosimy o zabranie ze sobą małych słoiczków na rilettes)
 Moules à l’estragon et cidre – małże z cydrem i estragonem
 Perliczka duszona w kurkach i winie
 Tarte tatin z sezonowymi warzywami 
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

9°C
5.7km/h
1015hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama