reklama

Zero Waste Cooking

reklama
Zero Waste Cooking
CookUp (Warszawa)
ul. Racławicka 99, Warszawa
Kiedy: 2019-09-11
Czas trwania: 18:30 - 22:30
Koszt wstępu: 299 zł

Jak gotować szybko, smacznie i zdrowo, jednocześnie nie marnując jedzenia i maksymalnie wykorzystując resztki z gotowania? Idea Zero Waste w szybkim tempie zdobywa zwolenników na całym świecie. I nie chodzi tu wyłącznie o kulinarny recykling, bo Zero Waste to przede wszystkim świadome planowanie zakupów, czytanie etykiet, dat ważności oraz odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych. Gotowi na prawdziwą kulinarną rewolucję?

Zapraszamy Was na warsztaty poświęcone ekonomii kulinarnej. Zajęcia poprowadzi Jagna Niedzielska – prekursorka idei Zero Waste w Polsce, prowadząca program Bez reszty. Kuchnia Zero Waste. Podczas spotkania nauczycie się: jak planować zakupy, jak kupować i przechowywać żywność: poznacie zasady mrożenia, dowiecie się jakie opakowania wykorzystywać do przechowywania jedzenia, jak czytać daty ważności i przydatności produktów. Poznacie również sekrety minimalizowania strat w kuchni i kulinarnego recyklingu. Prowadząca opowie Wam także jak kompostować to, co zostało. Na zajęciach pracować będziecie indywidualnie oraz w małych grupach (2-4 os) i przygotujcie 4 dania.

W programie:

- Kotleciki z gniecionych ziemniaków z siekaną soczewicą, chipotle, owocami jagodowymi, koprem, miętą i kwaśną śmietaną
- 30-minutowe nadziewane bułeczki z resztkami warzyw w miso (wytrawne drożdżówki)
- Pierogi z twarogiem i zwiędniętymi ziołami z prażonym siemieniem lnianym z sosem z owoców kompotowych
- Mus czekoladowy na wodzie z cieciorki z owocami i granolą chlebową

Spotkanie zakończy się degustacją wspólnie przygotowanych dań w formie kolacji przy lampce wina. Na zajęciach serwowane będą ciepłe i zimne napoje (kawa, herbata, woda) oraz sezonowy, aromatyczny napar. 
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

18°C
2.6km/h
1014hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama


Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM