reklama

Kurs kuchni peruwiańskiej

reklama
Kurs kuchni peruwiańskiej
Skład Bananów
ul. Postępu 5, Warszawa
Kiedy: 2019-09-11
Czas trwania: 18:30 - 23:00
Koszt wstępu: 220 zł

Współczesna kuchnia peruwiańska łączy w sobie to, co najlepsze w tradycji rdzennych Indian z licznymi wpływami europejskimi. Peru jest ojczyzną kilku tysięcy odmian ziemniaków i chilli, a także wielu gatunków kukurydzy. Nie dziwi więc, że w obliczu tak wielkiej różnorodności Peruwiańczycy wynieśli te z pozoru pospolite produkty na zupełnie nowy poziom kulinarnej sztuki. Czas najwyższy poszerzyć horyzonty i odkryć nowe, południowoamerykańskie oblicze ziemniaka!

Do peruwiańskiej kuchni zabiorą swoich kursantów Doris Lopez i Marek Witkowski. Ona, pełna ciepła i serdeczności, swoje kulinarne zdolności szlifować zaczęła tuż po wyjściu z kołyski. On, chemik o oratorskim talencie, każdą myśl potrafi przekuć w fascynującą opowieść. Razem w kuchni i w życiu od ponad 30 lat, bezbłędnie rozbrajają urokiem i zarażają pasją do kulinariów coraz to nowe grupy zachwyconych amatorów gotowania.

Kurs kulinarny pod wodzą Doris i Marka to 4 godziny pysznej zabawy i nauka gotowania na bazie pięciu dań łączących w sobie najlepsze smaki Peru. Oprócz tytułowych propozycji z ziemniakiem w roli głównej w programie nie może oczywiście zabraknąć dumy kuchni peruwiańskiej, czyli zjawiskowego ceviche, a także oryginalnego deseru z, a jakże, słodkich ziemniaków!

W PROGRAMIE
Jalea mixta – sałatka z panierowanymi owocami morza
Ceviche – ryba marynowana w soku z limonki podawana z pieczonym batatem i chrupiącą kukurydzą
Sopa de quinua – orzeźwiająca zupa z komosą ryżową na bazie skondensowanego mleka
Lomo saltado – polędwiczka wieprzowa smażona z warzywami tradycyjnie podawana z ryżem i frytkami
 Suspiero limeno – delikatny waniliowy deser z Limy

Na szkoleniach kursanci pracują w maksymalnie 3-osobowych grupach i każdy z uczestników bierze czynny udział w przygotowaniu wszystkich potraw. Dzięki temu podziałowi w trakcie 4-godzinnego kursu jesteśmy w stanie przekazać całą niezbędną wiedzę oraz przyrządzić określoną liczbę dań. 
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

18°C
2.6km/h
1014hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama


Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM