reklama
reklama

Popkultura stosowana


Popkultura stosowana
FINA Wałbrzyska 3/5
ul. Wałbrzyska 3/5, Warszawa
Kiedy: 2019-03-14
Czas trwania: 15:30 - 18:30
Koszt wstępu: bezpłatne

Termin „popkultura” wywołuje u niektórych odbiorców negatywne skojarzenia. Mogą one wynikać między innymi z poczucia niezrozumienia czy wręcz wyobcowania, które odczuwamy skonfrontowani ze światem memów, streamów, youtuberów czy internetowych mód. Jednocześnie jest to rzeczywistość, wobec której nie jesteśmy w stanie, a nawet nie powinniśmy się dystansować.

W czasie kolejnych warsztatów, wypełnionych praktycznymi ćwiczeniami i wspólną dyskusją, uczestnicy zdobędą wiedzę pozwalającą zrozumieć liczne popkulturowe praktyki i ich rolę w życiu współczesnej młodzieży, ale także poznają wiele konkretnych zadań i przykładów, które można wykorzystać w codziennej pracy edukacyjnej z młodzieżą.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

1. Początek, czyli popkultura jako (nie)porozumienie
21.02.2019

Czy ciągłe zanurzenie młodzieży w popkulturze jest szkodliwe? A może jest to dla nas szansa, którą powinniśmy wykorzystać w świecie edukacji? Tematem naszych pierwszych zajęć będą kody (pop)kultury rozumiane jako narzędzie budowania tożsamości i dialogu z młodzieżą. Spróbujemy wspólnie, wędrując w stronę rzeczywistości memów, ironicznych fanpage’y czy chętnie oglądanych programów telewizyjnych, zastanowić się nad pozytywnymi, choć momentami nieoczywistymi, aspektami kultury popularnej.

PROWADZĄCY:

Karol Jachymek
– kulturoznawca, filmoznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Stypendysta Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (2013). Koordynator, wykładowca i współtwórca School of Ideas – nowoczesnego kierunku służącego projektowaniu innowacji społecznych i społeczno-biznesowych. Zajmuje się społeczną i kulturową historią kina (zwłaszcza polskiego) i codzienności, metodologią historii, zagadnieniem materiałów (audio)wizualnych jako świadectw historycznych, problematyką ciała, płci i seksualności, wpływem mediów na pamięć indywidualną i zbiorową, społeczno-kulturowymi kontekstami mediów społecznościowych oraz blogo- i vlogosfery, a także wszelkimi przejawami kultury popularnej. Współpracuje m.in. z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, Filmoteką Szkolną, Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, Against Gravity i KinoSzkołą. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji filmowej, medialnej i (pop)kulturowej oraz myślenia projektowego i tworzenia innowacji społecznych. Autor książki „Film – ciało – historia. Kino polskie lat sześćdziesiątych”.

ZASADY UCZESTNICTWA:

Godziny warsztatów: 15:30-18.30
Liczba miejsc na jednym warsztacie: do 25 osób.

Aby zapisać się na zajęcia wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy.:
bit.ly/2WpiKLK
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem udziału w warsztatach jest zaakceptowanie warunków uczestnictwa: bit.ly/2FV20qT

KONTAKT:
Ewa Korzeniowska, ewa.korzeniowska@nina.gov.pl, 22 380 49 82  

www.facebook.com/events/2313165408929732/


reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

21°C
4.6km/h
1008hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org


Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. ROZUMIEM