reklama

Różnorodna Dolinka: Nietoperze - warsztaty terenowe

reklama
Różnorodna Dolinka: Nietoperze - warsztaty terenowe
Służewski Dom Kultury
ul. Jana Sebastiana Bacha 15, Warszawa
Kiedy: 2024-07-17
Czas trwania: 21:00
Koszt wstępu: bezpłatne

Jako jedyne ssaki posiadają zdolność aktywnego lotu. Żyją bardzo długo, a ich układ odpornościowy stanowi przedmiot wielu badań. Późną wiosną samice rodzą jedno, rzadziej dwa młode, które karmią mlekiem około miesiąca. Jesienią zaczynają się ich gody, a w okresie zimowym polskie nietoperze wpadają w głęboką hibernację, umożliwiającą przetrwanie okresu, kiedy nie są dostępne owady. Niektóre gatunki nietoperzy pokonują nawet 2000 km pomiędzy kryjówkami letnimi a zimowymi.

W trakcie spaceru dowiemy się więcej na temat życia tych skrytych ssaków. Dowiemy się, jak i po co prowadzone są badania nietoperzy, gdzie można je spotkać i co zrobić, jeśli zamieszkają w pobliżu naszego domu. Po zmroku spróbujemy nasłuchiwać ultradźwięków wydawanych przez nietoperze za pomocą specjalnego detektora.

Prowadzenie:
dr inż. Katarzyna Thor – chiropterolog, zajmuje się badaniami nietoperzy w wielu obszarach. Należy do Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Nietoperzy, z ramienia którego poza badaniami naukowymi zajmuje się leczeniem i rehabilitacją nietoperzy wymagających pomocy. Lubi podróże i związaną z nimi biologię tropikalną.

zbiórka w parku za SDK / wstęp wolny  
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

15°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama