reklama

Warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży

reklama
Warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży
Dom Kultury Kadr
ul. Rzymowskiego 32, Warszawa
Kiedy: 2024-06-16
Czas trwania: 11:00
Koszt wstępu: bezpłatne

Zapraszamy młodzież i dzieci na warsztaty! Podczas spotkania dowiemy się czym jest animacja poklatkowa i jakie są zasady tworzenia filmu animowanego. Korzystając z fragmentów zebranych nagrań, z opowieści starszych mieszkańców i ze starych zdjęć Służewca Przemysłowego będziemy wycinać, kleić, układać i fotografować, aby następnie stworzyć ruchomą opowieść za pomocą aparatu, prostych narzędzi cyfrowych i przede wszystkim – wyobraźni.
Co było na Mordorze zanim powstały biurowce? Ożywiamy archiwa dawnego Służewca! Pamiętacie bar Amazonka? A Mazowszankę, zakłady półprzewodników Tewa, budowę Osiedla Prototypów albo tutejsze pola kapusty? „Tajemnice Mordoru” to interdyscyplinarny projekt edukacyjno-animacyjny, którego celem jest stworzenie przestrzeni do artystycznych eksperymentów i twórczej współpracy sąsiadów oraz odkrywanie i upowszechnianie przez nich mało znanej historii Służewca Przemysłowego i najbliższej okolicy.
Warsztaty prowadzi Piotr Chmielewski - animacyjny samouk, który jedną nogą stoi w świecie animacji, a drugą w świecie edukacji. W swojej pracy stara się podejmować społecznie ważne tematy, dlatego oprócz filmów studyjnych, tworzy animacje kampanijne oraz edukacyjne dla organizacji pozarządowych. Animacja "Krab", która jest jego reżyserskim debiutem, była wielokrotnie nagradzana na festiwalach w Polsce i zagranicą- również przez najmłodszą publiczność. Piotr od wielu lat prowadzi warsztaty z zakresu animacji i fotografii eksperymentalnej.
Wstęp wolny.
ZAPISY: https://tinyurl.com/4kc4z7te
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
Inne wydarzenia w ramach projektu:
- Ożywiamy historie - warsztaty animacji poklatkowej dla dorosłych 15.06 (sobota), godz. 11.00
- Kiedy Służewiec był jeszcze wsią - wykład pana Tomasza Ziemskiego o historii wsi służewieckich 15.06 (sobota), godz. 16.00  
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

15°C
7.72km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama