reklama

Gitarowe środy w soboty (wyjątkowo w środę)

reklama
Gitarowe środy w soboty (wyjątkowo w środę)
Centrum Łowicka
ul. Łowicka 21, Warszawa
Kiedy: 2023-11-22
Czas trwania: 19:00
Koszt wstępu: bilety

Wystąpi Mateusz Kowalski - wirtuoz gitary klasycznej.
Support - Marta Zamuszko.
bilety 30 zł*
Zakup biletów w sekretariacie lub przelewem – do odbioru bezpośrednio przed wydarzeniem
Dane do przelewu:
Centrum Łowicka
konto: 57 1240 5918 1111 0000 4909 2927
W treści przelewu: imię i nazwisko, nazwa wydarzenia, data wydarzenia oraz rodzaj biletu
Mateusz Kowalski jest jednym z najwybitniejszych gitarzystów młodego pokolenia, według Classical Guitar Magazine muzykiem „spektakularnym”, który rozległy repertuar od renesansu do współczesności wykonuje z niezwykłym znawstwem i wyczuciem stylu oraz z wielką kulturą muzyczną.
Występował w tak ważnych salach, jak wiedeński Musikverein czy Shang hai Grand Theatre, koncertowal m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles, Paryżu, Budapeszcie, Londynie; w 2019 roku wykonał słynne Concierto de Aranjuez z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jest zwycięzcą prestiżowych konkursów w Antony (Paryż) i 2nd EuroStrings International Competition (2019, Londyn).
W 2019 roku ukazała się debiutancka płyta artysty wydana przez firmę CD Accord z utworami Bacha, Giulianiego, Tárregi, Barriosa, Piazzolli, Ponce’a oraz Assad’a i Schuberta. Na początku roku 2021 miała miejsce premiera jego drugiej płyty „Polish Romantic Guitar” – nagrania są efektem współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Koncert premierowy odbył się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego w Warszawie. Projekt ten miał duży wkład w spopularyzowanie twórczości Bobrowicza, Horeckiego, Szczepanowskiego i Sokołowskiego.
Artysta współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami - do najważniejszych należy zaliczyć orkiestrę Collegium 1704 pod Vaclavem Luksem, {Oh!} Orkiestra Historyczna pod Martyną Pastuszką oraz skrzypka Davida Garretta.
W sierpniu 2023, w Warszawie, podczas festiwalu „Chopin i Jego Europa” Kowalski po raz pierwszy w historii wykonał na żywo gitarową aranżację Koncertu fortepianowego f-moll Fryderyka Chopina.
Mateusz Kowalski urodził się w 1995 roku w Koszalinie. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 7 lat i przez kolejnych 12 lat uczył się pod kierunkiem Dariusza Schmidta w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie. Następnie ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Ryszarda Bałauszko otrzymując medal Magna cum Laude. Swoje umiejętności doskonalił podczas licznych kursów mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych muzyków
takich jak Sergio Assad, Oscar Ghiglia, Alvaro Pierri. Młody artysta równolegle do kariery solistycznej rozwija także działalność pedagogiczną, udzielając lekcji mistrzowskich m.in. na festiwalach w Szeged (Węgry), Rust (Austria) oraz w Qingdao (Chiny). Od października 2019 jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest stypendystą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (Nagroda Pro Arte), Prezydenta miasta Koszalina oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program „Młoda Polska”). Artysta koncertuje na instrumentach tradycyjnych, jak i nowoczesnych, m. in. Jacek Łozak i Jorge Godoy (Martinez). Gra na strunach marki Augustine.
Strona artysty https://www.mateuszkowalskiguitarist.com/
PROGRAM KONCERTU
Marek Sokołowski (1818–1883): Diligenza postale
Fryderyk Chopin (1810-1849): Mazurkas op.7, arr. J. N. Bobrowicz
Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Aria Schafe können sicher weiden BWV 208, arr. K.Mianmi
Feliks Horecki (1796–1870): Fantasy op. 40
Maurice Ravel (1875-1937) – Pavane pour une infante défunte, arr. R. Dyens
Bela Bartok (1881-1945) - Romanian Folk Dances, arr. E. Sabuncuoglu
Fryderyk Chopin (1810-1849): Mazurkas op. 6, arr. J. N. Bobrowicz
Marek Pasieczny (*1980) – (szopen) re:membering reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

23°C
4.12km/h
1002hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama