reklama

Msza święta ze śpiewem gregoriańskim

reklama
Msza święta ze śpiewem gregoriańskim
Parafia św. Dominika, Dominikanie Służew
Dominikańska 2,Warszawa
Kiedy: 2023-01-25
Czas trwania: 19:30
Koszt wstępu: bezpłatne
Serdecznie zapraszamy do kościoła OO. Dominikanów na Służewie na kolejną Mszę świętą w Święto nawrócenia świętego Pawła Apostoła, której towarzyszyć będzie śpiew gregoriański prowadzony przez Scholę Kantorów św. Jana Chrzciciela.
W ten dzień Kościół wspomina dzień w którym św. Paweł otrzymał od Pana łaskę nawrócenia i został przez niego posłany by głosić narodom Prawdę o Zmartwychwstałym, którego spotkał pod Damaszkiem. Liturgia ukazuje nam, że ten który pisze: "Wiem, komu uwierzyłem, i jestem pewien, że sprawiedliwy Sędzia ma moc zachować powierzone mi dobro aż do dnia ostatecznego." (Antyfona na wejście) staje się w tym dniu "naczyniem wybranym, który zasłużył by posiąść miejsce na dwunastym tronie" (werset do Alleluia).
Schola ma na celu popularyzację i odkrycie bogactwa śpiewu gregoriańskiego w współczesnej liturgii. Śpiewy wykonywane są według Porządku Śpiewów Mszalnych (Ordo Cantus Missae) oraz Graduału Zwykłego (Graduale Simplex). Podczas celebracji śpiewane są zwykle zarówno części przeznaczone dla zespołu śpiewaków jak i takie, które umożliwiają całemu zgromadzeniu włączenie się w śpiew.
Repertuar:
In. Scio cui credidi
Gr. Quod operatus
Ant. Spiritus Domini super me
Co. Signa eos
Hymn Niech Kościół święty z radością
 
Msza sprawowana będzie w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego, w języku polskim. Teksty śpiewów wraz z tłumaczeniami będą wyświetlane na ekranie podczas liturgii.


reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

-2°C
4.63km/h
1034hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama