reklama

Spotkanie autorskie z Alicją Patey-Grabowską

reklama
Spotkanie autorskie z Alicją Patey-Grabowską
Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 140,
ul. Mozarta 1, Warszawa
Kiedy: 2023-01-25
Czas trwania: 17:00
Koszt wstępu: bezpłatne

Wydawnictwo SILVER oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 140 zapraszają serdecznie na spotkanie autorskie i promocję książki "Kochać zapomnieć?" autorstwa Alicji Patey-Grabowskiej.

środa, 25 stycznia 2023
godz. 17:00
ul. Mozarta 1
WSTĘP WOLNY

Autorka przeżyła jako dziecko Powstanie Warszawskie i w zbiorze opowiadań z wątkami autobiograficznymi przenosi czytelnika w świat lat wojennych aż do współczesności.

Książka opatrzona jest zdjęciami autorstwa Wojciecha Męczyńskiego.

Alicja Patey-Grabowska jest znana ze swych tomików wierszy oraz książek dla dzieci. Jej poezja była tłumaczona na wiele języków. Ukończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jest propagatorką polskiej poezji w kraju i zagranicą: wygłaszała referaty o polskiej poezji (z uwzględnieniem poezji kobiet), m.in. w Londynie, Rydze, Meersburgu, Petersburgu. Występowała na spotkaniach autorskich i przeprowadzała warsztaty literackie dla różnych odbiorców: w bibliotekach, szpitalach, domach dziecka, udziela się charytatywnie. W czerwcu 2022 roku została odznaczona przez Ministra Kultury i Sztuki medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

-3°C
3.09km/h
1032hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama