reklama

Katarzyna Surmiak-Domańska i Juliusz Ćwieluch mówią o sztuce wywiadu. ZAWODOWY PRZEGLĄD PRASY

reklama
Katarzyna Surmiak-Domańska i Juliusz Ćwieluch mówią o sztuce wywiadu. ZAWODOWY PRZEGLĄD PRASY
Big Book Cafe
Jarosława Dąbrowskiego 81, Warszawa
Kiedy: 2022-11-30
Czas trwania: 19:00 – 20:30
Koszt wstępu: Bezpłatne

O wydobywaniu prawdy i przywileju zadawania pytań. O tym, jak zmienia się wywiad, gdy zostaje spisany, co wyrzucają bohaterowie w autoryzacji i jakie rozmowy wstrząsnęły Polską.
Mówią:
KATARZYNA SURMIAK-DOMAŃSKA
i JULIUSZ ĆWIELUCH.
Rozmowę o rozmowie prowadzi PAULINA WILK.

30 listopada, środa, godz. 19.00
Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście, wstęp wolny
lub oglądaj LIVE na Facebooku
Tym razem na spotkaniu ZAWODOWY PRZEGLĄD PRASY rozmawiamy o tym, jak się robi wywiady. O sztuce zadawania pytań i prowadzenia rozmowy, o swoich najbardziej pamiętnych doświadczeniach oraz tekstach, które zrobiły na nich największe wrażenie, mówić będzie dwoje wspaniałych fachowców:
KATARZYNA SURMIAK-DOMAŃSKA – dziennikarka i reporterka od lat związana z „Gazetą Wyborczą”, autorka wielu wywiadów, reportaży i książek. Z wykształcenia romanistka. Wydała m.in. opowieść reporterską „Mokradełko”, która znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike 2013. W 2016 roku autorka została ponownie nominowana do Nagrody Nike za „Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość”. Książka była również nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. W 2018 roku Surmiak-Domańska opublikowała reportaż biograficzny „Kieślowski. Zbliżenie”, który przyniósł jej Nagrodę „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej oraz znalazł się w finale Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz. Jej najnowsza książka „Czystka” otrzymała Wawrzyn – Literacką Nagrodę Warmii i Mazur, znalazła się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus oraz otrzymała nominację do Nagrody im. Beaty Pawlak. Została także uznana przez „Książki. Magazyn do Czytania” za najlepszą książkę 2021 roku. Katarzyna Surmiak-Domańska współpracuje jako tutorka i wykładowczyni z Polską Szkołą Reportażu przy Instytucie Reportażu. Od kilku lat jest też Przewodniczącą Jury Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.
JULIUSZ ĆWIELUCH – dziennikarz i reporter z ponad siedemnastoletnim stażem, publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, od ponad dekady pracuje w tygodniku „Polityka”. W formie książkowej opublikował wywiad rzekę z Krzysztofem Kowalewskim pt. „Taka zabawna historia” oraz zbiór wywiadów z generałami armii polskiej pt. „Generałowie”. Jest absolwentem filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W spotkaniu można wziąć udział na dwa sposoby.
Zapraszamy osobiście do Big Book Cafe przy ul. J. Dąbrowskiego 81. Wstęp jest wolny, bez rezerwacji. To okazja do zadawania pytań naszym gościom, zdobycia autografu na ich książkach!
Albo zapraszamy do oglądania transmisji on-line na żywo w naszym kanale Facebook. Po wydarzeniu zapis rozmowy pozostanie na Facebooku oraz trafi na kanał You Tube.reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

-3°C
3.6km/h
1033hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama