reklama

MERY SPOLSKY. O sile słów. Rozmowa w Big Book Cafe

reklama
MERY SPOLSKY. O sile słów. Rozmowa w Big Book Cafe
Big Book Cafe
Jarosława Dąbrowskiego 81, Warszawa
Kiedy: 2022-11-29
Czas trwania: 19:00 – 21:30
Koszt wstępu: Bezpłatne

Big Book Cafe prezentuje:
MERY SPOLSKY
Między słowami
O sile słów i mocy języka artystka rozmawia w autorskim cyklu z Anną Król.
Z kompozytorką i piosenkarką, autorką tekstów i brawurowego powieściowego debiutu „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, Anna Król rozmawia o poezji, prozie i pisaniu piosenek. W którym z gatunków artystka czuje się najlepiej?
Przyjdź! Wstęp jest wolny.
ul. J. Dąbrowskiego 81 / Warszawa
Albo zobacz spotkanie on-line!
Mery Spolsky pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje… głównie do myślenia. Jej słowa są szczere, ubrane w mocne elektro-techno brzmienia i piosenkowe melodie. W zasadzie większość rzeczy robi sama, bo chce, żeby wszystko co robi miało etykietkę „spolsky” – projektuje scenografię, grafiki oraz stroje, produkuje i komponuje.
Artystka przyznaje się do inspiracji szaloną twórczością Salvadora Dali’ego, czerpie z motywu pasków Grzegorza Ciechowskiego i nurza się w abstrakcjach Die Antwoord.
W 2017 roku wydała debiutancką płytę pt. „Miło Było Pana Poznać” pod szyldem wytwórni Kayax. Debiut artystki został nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Elektronika.
Artystka nie wyobraża sobie koncertu bez osobistego spotkania z fanami – uwielbia rozmawiać ze swoimi słuchaczami, którzy coraz częściej pojawiają się na koncertach w charakterystycznych strojach w „pasky”.
Drugi album pt. „Dekalog Spolsky” ukazał się 27 września 2019 roku nakładem wytwórni Kayax. Mery bawi się na nim konwencją dekalogu i prezentuje dziesięć własnych życiowych zasad, drogowskazów moralnych w postaci dziesięciu piosenek. Album zawiera rady jak pozbyć się codziennych trosk, jak zacząć kochać swoje uda, jak dbać o własną głowę oraz co robić gdy instagram wkurza. Album tłumaczy również czemu cieliste rajstopy są już niemodne i działa w myśl zasady, że przeklinać trzeba kulturalnie. Tematy miłosne schodzą na dalszy plan, bo Mery znudziła się już panem, którego na pierwszej płycie „miło było poznać”. Dziesięć przykazań spolsky uczy, że „nie mówi się drugiej osobie źle”, a wszystkim smutnym myślom warto pokazać „FAKA” lub zamienić je w „Technosmutek”. Zamiast myśleć o byłych lepiej zjeść ciastko, a ulubione ciastko Mery to „Bigotka”, bo „zemsta jest słodka jak bigotka”.reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

-2°C
4.63km/h
1034hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama