reklama
reklama

UWAGA PREMIERA! PRAWO MATKI. Przemysław Piotrowski w Big Book Cafe.

reklama
UWAGA PREMIERA! PRAWO MATKI. Przemysław Piotrowski w Big Book Cafe.
Big Book Cafe
Jarosława Dąbrowskiego 81, Warszawa
Kiedy: 2022-11-24
Czas trwania: 19:00 – 20:30
Koszt wstępu: Bezpłatne

O nowej pisarskiej przygodzie i o roli płci w literaturze gatunkowej mówi
PRZEMYSŁAW PIOTROWSKI, twórca bestsellerowych kryminałów, który rozpoczyna nowy cykl – z kobietą w roli głównej.
Rozmawia JUSTYNA DŻBIK-KLUGE.

24 listopada, czwartek, godz. 19.00
Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście, wstęp wolny
lub oglądaj LIVE na Facebooku
Partner wydarzenia: Wydawnictwo Czarna Owca
Przemysław Piotrowski jest obecnie jednym z najpopularniejszych polskich twórców kryminałów. Znany jest przede wszystkim jako autor popularnej serii z komisarzem Igorem Brudnym w roli głównej. Zapoczątkowała ją powieść „Piętno”. Czwarty tytuł w serii, „Zaraza”, w plebiscycie portalu Lubimyczytać.pl zdobył tytuł Książki Roku 2021 w kategorii kryminał/sensacja/thriller. Wydana w czerwcu 2022 piąta część, „Bagno”, w sposób bezpardonowy i bezkompromisowy rozprawia się z tytułowym bagnem w środowisku ekip rządzących i kościoła.
Teraz Przemysław Piotrowski rozpoczyna nowy cykl – „Prawo matki” to pierwszy kryminał w serii, której główną bohaterką jest Lutosława Karabina.
O książce:
Luta Karabina, kiedyś jedna z najlepszych kobiet w siłach specjalnych, obecnie zarabia na życie pracując na platformie wiertniczej u wybrzeży Norwegii. Samotnie wychowuje dwójkę dzieci i spędza z nimi każdą wolną chwilę. W trakcie rodzinnego wypoczynku dochodzi do tragedii – jej córka zostaje porwana. Czas ucieka, działania policji nie dają rezultatów, a przecieki świadczą, że dziewczynka padła ofiarą wyjątkowo brutalnej szajki handlarzy żywym towarem. Kobieta nie ma wyjścia, bierze sprawy w swoje ręce. Do śledztwa dołącza twardy glina i tropiciel, który ma do wyrównania rachunki sprzed lat. Luta – czy tego chce czy nie – też musi wrócić do swojej mrocznej przeszłości. Tam znajduje się klucz do odzyskania ukochanej córki…

Więcej o autorze:
PRZEMYSŁAW PIOTROWSKI był dziennikarzem sportowym, a potem dziennikarzem śledczym w „Gazecie Lubuskiej”. Ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował również w Hiszpanii i USA. Jako pisarz debiutował w 2015 roku thrillerem historycznym „Kod Himmlera”, a następnie wykreował mroczny świat w sensacyjnej „Drodze do piekła”. Jest również autorem serii political fiction „Radykalni”. Poza serią o Igorze Brudnym wydał dwa kryminały: „Krew z krwi” i „Matnia”. Na wiosnę 2023 planuje wydanie wyjątkowej książki – połączenia true-crime i reportażu o Luisie Garavito, pod tytułem „La Bestia”.

Na spotkanie z autorem zapraszamy osobiście do Big Book Cafe przy ul. J. Dąbrowskiego 81. Wstęp jest wolny, bez rezerwacji.
Albo zapraszamy do oglądania transmisji on-line na żywo w naszym kanale Facebook. Po wydarzeniu zapis rozmowy pozostanie na Facebooku.reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

0°C
3.6km/h
1002hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama