reklama
reklama

Premiera! KRÓLIK PO ISLANDZKU. Kasdepke, Klimko-Dobrzaniecki i Cieślak w Big Book Cafe.

reklama
Premiera! KRÓLIK PO ISLANDZKU. Kasdepke, Klimko-Dobrzaniecki i Cieślak w Big Book Cafe.
Big Book Cafe
Jarosława Dąbrowskiego 81, Warszawa
Kiedy: 2022-09-29
Czas trwania: 19:00 – 20:30
Koszt wstępu: Bezpłatne

GRZEGORZ KASDEPKE i HUBERT KLIMKO-DOBRZANIECKI mówią o smakowaniu życia, swoich pokoleniowych doświadczeniach oraz literackich inspiracjach. Tak zrodziła się ich wspólna książka – zbiór opowiadań, w których między wierszami przemycają anegdoty, portrety i kulinarne tajemnice.
Ich opowieść zilustrowała ALEKSANDRA CIEŚLAK, która dołączy do rozmowy.
Wieczór prowadzi: AGA KOZAK.

29 września, czwartek, godz. 19.00
Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście, wstęp wolny
lub oglądaj LIVE na Facebooku
Partner wydarzenia: Wydawnictwo Wielka Litera
Wspólna książka Grzegorza Kasdepke i Huberta Klimko-Dobrzanieckiego to łajdackie opowieści z żarciem w tle. Lektura będzie nie lada zaskoczeniem dla czytelników przyzwyczajonych do pióra autorów. Tym razem połączyli siły, talenty, pasję i poczucie humoru, aby stworzyć wartką prozę – WYŁĄCZNIE DLA DOROSŁYCH! Anegdoty, wspomnienia i portrety – wszystko opowiedziane językiem lekkim, czasem ironicznym, czasem refleksyjnym, a miejscami nawet zaskakująco sprośnym. Przywołane historie wieńczą przepisy na dania, które kojarzą się Autorom z najważniejszymi momentami w ich życiu.
Podczas lektury „Królika po islandzku” poczujemy smak agrestu na Islandii i pierwszych brzoskwiń w puszce kradzionych podczas pracy w OHP. Wrócimy do barów mlecznych, przejedziemy się autostopem, zachłyśniemy towarami eksportowymi z zachodu, które były jak kolorowe papugi wśród szarych wróbli – zagraniczne papierosy, kolorowy alkohol i pierwsze komercyjne filmy na taśmach VHS. Te opowieści tworzą literacką przystawkę dla dania głównego...
Książkę można zamawiać tutaj >>> https://bit.ly/3x3MuBV

O autorach książki:
GRZEGORZ KASDEPKE – znany wszystkim jako autor książek dla dzieci (w tym lektur szkolnych), jest także zaangażowanym w sprawy społeczne publicystą, który w 2016 roku odmówił przyjęcia z rąk Ministra Kultury Piotra Glińskiego odznaczenia Gloria Artis. Debiutował jako nastolatek w „Małej FANTASTYCE”, współpracował z „Polityką”, przez wiele lat był redaktorem naczelnym magazynu „Świerszczyk”. Jego książki zostały przetłumaczone na 12 języków, otrzymał za nie dziesiątki nagród i wyróżnień – jest m.in. Ambasadorem Polszczyzny i Kawalerem Orderu Uśmiechu. „Królik po islandzku” to wyjątkowy tytuł w jego dorobku, napisana wspólnie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim książka – tylko dla dorosłych!
HUBERT KLIMKO-DOBRZANIECKI – absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Autor powieści, nowel, zbiorów opowiadań, książek dla dzieci, scenariuszy oraz filmów krótkometrażowych. Nominowany do nagród: Nike, Paszporty Polityki, Cogito, Angelus, Śląski Wawrzyn Literacki. Jego książki ukazały się w przekładzie na 14 języków. Filmy zaś prezentowane były na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. Stały felietonista miesięcznika Odra. Sporadycznie tłumaczy dramaty i poezję z islandzkiego.
ALEKSANDRA CIEŚLAK – jest graficzką, autorką tekstów i reżyserką. Jej ilustracje zdobią dziesiątki książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W 2017 roku otrzymała między innymi nagrodę Bologna Ragazzi Award for Art Books, a w 2021 roku – nagrodę O!Lśnienia Roku w kategorii „Herosi Kultury” za projekt „Dziady na Mickiewicza”. Jej rysunki i kolaże zilustrowały „Królika po islandzku”.

W spotkaniu z autorem możecie wziąć udział na dwa sposoby.
Zapraszamy osobiście do Big Book Cafe przy ul. J. Dąbrowskiego 81. Wstęp jest wolny, bez rezerwacji.
Albo zapraszamy do oglądania transmisji on-line na żywo w naszym kanale Facebook. Po wydarzeniu zapis rozmowy pozostanie na Facebooku. reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

0°C
3.09km/h
1002hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama