reklama
reklama

Premiera! TO PRZEZ TEN WIATR. Opowieść o Modrzejewskiej i Sienkiewiczu w Ameryce.

reklama
Premiera! TO PRZEZ TEN WIATR. Opowieść o Modrzejewskiej i Sienkiewiczu w Ameryce.
Big Book Cafe
Jarosława Dąbrowskiego 81, Warszawa
Kiedy: 2022-09-28
Czas trwania: 19:00 – 20:30
Koszt wstępu: bezpłatne

Big Book Cafe i Wydawnictwo Powergraph zapraszają na spotkanie w Warszawie
z JAKUBEM NOWAKIEM autorem powieści „To przez ten wiatr”, o Helenie Modrzejewskiej i młodym Henryku Sienkiewiczu na amerykańskim szlaku, niezwykłym epizodzie emigracyjnym warszawskiej bohemy oraz o uczuciu, które wybuchło w słonecznej Kalifornii.
Z autorem rozmawia MICHAŁ NOGAŚ.

28 września, środa, godz. 19.00
Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście, wstęp wolny - Warszawa, Jarosława Dąbrowskiego 81 lub oglądaj LIVE na Facebooku

Mieli romans czy nie mieli? Jakub Nowak napisał brawurową powieść historyczną opartą na prawdziwych zdarzeniach z życia dwojga wielkich polskich artystów na emigracji w Ameryce!
Kalifornia, rok 1876. Helena Modrzejewska i Henryk Sienkiewicz wynajmują z przyjaciółmi rancho, aby uprawiać winorośl. Polacy, do pobliskiego Anaheim, założonego przez imigrantów z Niemiec, jeżdżą po sprawunki, do golibrody, po whiskey, bójki i inne saloonowe atrakcje. W kalifornijskim upale, w podmuchach wiatru Santa Ana, pod okiem Karola Chłapowskiego, męża Modrzejewskiej, rośnie miłosne napięcie między genialną aktorką a warszawskim dziennikarzem, którym jest wtedy Sienkiewicz. Niezwykła kobieta, przywykła do tego, że świat leży u jej stóp, i bezczelny trzydziestolatek, który sięgnie po nieosiągalne...
Jakub Nowak tworzy nowoczesny western, burzy mity narodowe i strąca z cokołów legendarne postaci – przywraca im ludzki wymiar. „To przez ten wiatr” to wyjątkowy debiut – powieść oparta na faktach, lecz pozostawiająca furtkę dla wyobraźni i przemyśleń kim bylibyśmy, gdyby za sprawą przypadku historia potoczyła się odrobinę inaczej. To literatura zaskakująca, świeża i bardzo współczesna.
Książkę można zamawiać tutaj >>> https://bit.ly/3QmapTS

O AUTORZE:
Jakub Nowak jest cenionym autorem opowiadań z gatunku science-fiction, w 2007 r. był nominowany do literackiej Nagrody im. Janusza A. Zajdla. „To przez ten wiatr” jest jego pierwszą powieścią i jest zupełnie pozbawiona elementów fantastycznych.
Pisarz urodził się w 1981 r. w Kielcach, dzieciństwo i młodość spędził w Skarżysku-Kamiennej, studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pierwsze opowiadanie, napisane w 2004 r. na literacki konkurs British Council i „Nowej Fantastyki”, przyniosło mu zwycięstwo w konkursie. Kolejne opowiadania publikował w antologiach wydawnictw Powergraph, Runa oraz, w przekładach, w Rosji i Ukrainie. Ukazywały się też m.in. w „Nowej Fantastyce”, „Gazecie Wyborczej” i „Czasie Fantastyki”. Autor na co dzień pracuje w Instytucie Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS na stanowisku profesora uczelni. Napisał dwie monografie naukowe i kilkadziesiąt artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych w kraju i za granicą. W pracy naukowej zajmuje się teoriami komunikacji i mediów, kulturą popularną i społecznymi praktykami korzystania z mediów cyfrowych.

W spotkaniu z autorem można wziąć udział na dwa sposoby.
Zapraszamy osobiście do Big Book Cafe przy ul. J. Dąbrowskiego 81. Wstęp jest wolny, bez rezerwacji.
Albo zapraszamy do oglądania transmisji on-line na żywo w naszym kanale Facebook. Po wydarzeniu zapis rozmowy pozostanie na Facebooku. reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

0°C
3.09km/h
1002hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama