reklama
reklama

Film dokumentalny o Herbercie i Cunninghamie

reklama
Film dokumentalny o Herbercie i Cunninghamie
Big Book Cafe
ul. Dąbrowskiego 81, Warszawa
Kiedy: 2021-11-26
Czas trwania: 18:00 - 21:00
Koszt wstępu: bezpłatne

W cyklu OBSERWATORIUM, w którym prezentujemy wartościowe kino dokumentalne, zapraszamy na wieczór z dwoma artystycznymi biografiami.
PORTRET PODWÓJNY
Zobacz filmy biograficzne, ukazujące prywatność i sztukę dwóch gigantów sztuki - literatury i tańca.
18.00 “Cunningham. Choreograf współczesności”
19.30 “Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie”
Wstęp jest wolny.
Zapraszamy osobiście!
Obowiązkują maseczki, dezynfekcja.
Nie rezerwujemy miejsc na to wydarzenie, widzów zapraszamy od 17.30, wcześniej przemeblowujemy salę.
O FILMIE
“Cunningham. Choreograf współczesności”
Merce Cunningham to ikona naszych czasów. Legendarny amerykański tancerz i jeden z największych choreografów XX wieku, był rewolucjonistą i wizjonerem na miarę Wacława Niżyńskiego. Fundamentalnie odmienił zasady współczesnego tańca, uwolnił go od tradycyjnej zależności od muzyki i wniósł element improwizacji. Tworzył sztukę, którą trudno jest opisać słowami. W filmie obserwujemy rozwój artystyczny Cunninghama: od trudnych początków w Nowym Jorku, przez współpracę z kompozytorem Johnem Cage’em, aż po szczyt jego kariery jako choreografa.
O FILMIE
“Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie”
„Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie” Rafaela Lewandowskiego ukazuje skomplikowaną i złożoną osobowość wybitnego poety. „Twórcom filmu udało dotrzeć się do osób, które osobiście znały poetę i nigdy publicznie nie wypowiadały się na jego temat. Jest to pierwszy film zrealizowany we współpracy z Fundacją im. Zbigniewa Herberta oraz jego spadkobiercami. Dzięki wglądowi we wspomnienia i doświadczenia bliskich mu osób, a w szczególności jego żony Katarzyny, podążając jego śladami z Polski, poprzez Europę, do Stanów Zjednoczonych, twórcy filmu zadają pytanie o cenę, jaką autor »Pana Cogito« musiał ponieść za swoją wrażliwość i niezależność”. reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

-4°C
4.12km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama