reklama
reklama

"Westwood: punkówa, ikona, aktywistka" reż. Lorna Tucker

reklama
Służewski Dom Kultury
ul. Bacha 15, Warszawa
Kiedy: 2021-11-26
Czas trwania: 19:00
Koszt wstępu: bezpłatne

W ramach cyklu Kino Kobiet: https://sdk.waw.pl/.../westwood-punkowa-ikona-aktywistka... zapraszamy na pokaz kolejnego filmu dokumentalnego. Tym razem poznamy wyjątkową osobowość naszych czasów - wyjątkową kobietę, która wywarła niemały wpływ na współczesną modę oraz styl:
"Westwood: punkówa, ikona, aktywistka" reż. Lorna Tucker 2018 Wielka Brytania 83 min.

Angielska projektantka mody i biznesmenka Dame Vivienne Westwood od 40 lat na nowo definiuje brytyjską modę i jest odpowiedzialna za stworzenie wielu głośnych i wyrafinowanych stylizacji naszych czasów.
Wywarła wpływ na współczesną modę punk i nowej fali. Otrzymała od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki za zasługi dla mody i Order Imperium Brytyjskiego za rozsławienie na świecie Wielkiej Brytanii. Posiada ponad 60 sklepów i projektuje kosztowne i wyszukane stroje haute couture. Angielska projektantka mody i biznesmenka Dame Vivienne Westwood od 40 lat na nowo definiuje brytyjską modę i jest odpowiedzialna za stworzenie wielu głośnych i wyrafinowanych stylizacji naszych czasów. Film jest portretem tej nietuzinkowej osobowości. To podróż od jej dzieciństwa w powojennym Derbyshire do kariery w Paryżu i Mediolanie. Poznajemy niezwykłą historię jej życia, mody, aktywizmu i znaczenia kulturowego, a także walki o utrzymanie integralności marki, jej zasad i dziedzictwa.

sala widowiskowa / wstęp wolny  reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

-4°C
4.12km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama