reklama
reklama

"Żeby maile nie wyciekały - podstawy cyberbezpieczeństwa"

reklama
Służewski Dom Kultury
ul. Bacha 15, Warszawa
Kiedy: 2021-10-27
Czas trwania: 19:00
Koszt wstępu: bezpłatne

Każdy z nas pracuje na co dzień z komputerami i Internetem, nawet, jeżeli nie zdaje sobie z tego sprawy.
Informacje o nas znajdują się w dziesiątkach baz danych, a o naszym losie decydują algorytmy, których często nie jesteśmy świadomi. Organizacje przestępcze z całego świata próbują wykorzystać luki w zabezpieczeniach i naszą niewiedzę dla własnego zysku. Nie przestrzegając "dobrych praktyk" i bez regularnie aktualizowanej wiedzy, łatwo jest narazić się na cyfrowe niebezpieczeństwo.
Na wykładzie dowiecie się o tym, jak ochronić swoją pocztę przed wyciekami, co przylepił na swój monitor Donald Tusk i co grozi przedszkolakom na Śląsku. Usłyszycie jak poradzić sobie w przypadku porwania waszych danych - lub ich wycieku do Internetu, czym są ciasteczka i dlaczego RODO jest ważne.
Wykład nie będzie zawierał lokowania jakichkolwiek komercyjnych produktów.

Prowadzenie: Paweł Ngei, edukator w zakresie cyberbezpieczeństwa i programista pracujący na co dzień dla firm z Doliny Krzemowej. Prowadzi bezpłatne wykłady dotyczące bezpieczeństwa w sieci w gimnazjach, liceach, na uniwersytetach i politechnikach w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Jako aktywista zajmuje się kwestiami otwartego oprogramowania i kultury, dostępu do danych publicznych oraz wymianą technologii z państwami Globalnego Południa.

sala widowiskowa / wstęp wolny reklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

-4°C
3.6km/h
1011hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama