reklama
reklama

Warsztaty architektoniczne dla nastolatków

reklama
Warsztaty architektoniczne dla nastolatków
Służewski Dom Kultury
ul. Bacha 15, Warszawa
Kiedy: 2021-09-16
Czas trwania: 17:00
Koszt wstępu: Bezpłatne

Istnieje powszechne przekonanie, że nauka architektury zaczyna się od nauki rysunku... my zabierzemy się za architekturę z drugiej strony... Spróbujemy nauczyć się świadomie postrzegać i dostrzegać architekturę oraz przekazywać naszą wizję.

Spotkania będą miały otwartą formę warsztatową wzbogaconą o elementy teorii oraz dyskusję. Poruszona zostanie problematyka z zakresu architektury i urbanistyki: jak działa miasto? jak działa budynek? jakie czynniki wpływają na człowieka - codziennego ich odbiorcę? Nauczymy się rozmawiać o architekturze w sposób świadomy, precyzyjny, analityczny i krytyczny. Poruszymy zagadnienia projektowania i metodologii pracy. Poznamy teorię rysunku perspektywicznego, zmierzymy się z pracą na modelach - makietach.

W projektowaniu równie ważne jest połączenie aspektów pracy kreatywnej z analityczną, pracy indywidualnej z pracą w grupie, umiejętne wygłaszanie własnych opinii i przekonującego ich argumentowania.

Dla Kogo?
Nie musisz potrafić rysować, nie musisz „być dobra/dobry" z matematyki. Jeżeli obchodzi Cię to w jakim otoczeniu żyjesz, masz chęć rozwinąć swoją wyobraźnię, świadomość architektoniczną, umiejętności analitycznego i kreatywnego rozwiązywania problemów - to te zajęcia są dla Ciebie.

Instruktorka
Joanna Bartos - Zajmuję się projektowaniem architektury oraz wnętrz od 15 lat. Pracę zawodową zaczęłam już na studiach. W 2011 roku uzyskałam tytuł magistra inżyniera architekta na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Brałam udział w projektowaniu budynków szpitalnych oraz mieszkaniowych wielorodzinnych, jak również mniejszej skali - domów jednorodzinnych oraz wnętrz.

Kiedy:
grupa młodsza: czwartki, godz. 17:00-18:30 / Wiek: 12-14
grupa starsza: czwartki, godz. 18:45-20:15 / Wiek: 15-18
Sala: pracownia plastyczna / Koszt: 150 zł miesięcznie
Instruktorka: Joanna Bartos
Pierwsze zajęcia w sezonie 2021/22: 16.09.2021
Kontakt: d.dzienidzewska@sdk.waw.plreklama
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

19°C
4.12km/h
1009hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama
reklama
reklama