reklama

Newsy

Shiatsu za kasze. System społecznościowej wymiany na Mokotowie.

reklama
Shiatsu za kasze. System społecznościowej wymiany na Mokotowie.
System społecznościowej wymiany na Mokotowie
2019-09-23

Shiatsu za kasze - projekt, którego celem jest dzielenie się umiejętnościami z innymi, pomaganie, wymienianie usługami lub wiedzą. Dom Kultury Kadr jest miejscem gdzie możemy robić to wspólnie. Stworzyć społecznościowy system wymiany!

Na czym polega Shiatsu?

Masaż Shiatsu wykonywany jest na macie ułożonej na podłodze, bez użycia olejków, w luźnym ubraniu. Masażysta, w trakcie zabiegu, wykonuje wiele nacisków kciukami poszczególnych partii ciała, dzięki czemu reguluje się przepływ energii ki pacjenta. W ciele ludzkim znajduje się wiele kanałów energetycznych (meridianów), w których gromadzi się energia, a złe samopoczucie lub stany chorobowe wynikają z blokady tychże kanałów. Stąd nacisk na określone punkty, umieszczone wzdłuż całego ciała, ma na celu przywrócenie energetycznej równowagi i stanu zdrowia.

Jak wygląda masaż Shiatsu?

Masaż Shiatsu wykonuje się na macie, na podłodze. Masowany pozostaje w pozycji leżącej (na brzuchu, plecha, na boku). Może być także wykonywane w pozycji siedzącej. W trakcie masażu osoba masowana przez cały czas pozostaje w pełni ubrana, stąd zaleca się przygotować sobie wygodne, niekrępujące ruchów odzienie z naturalnych materiałów.

Dla kogo Shiatsu?

Masaż japoński Shiatsu przeznaczony jest przede wszystkim dla osób zestresowanych. Chwalony jest przez kobiety, cierpiące na zespół napięcia przedmiesiączkowego, a także osoby z osłabioną odpornością organizmu. Masaż Shiatsu polecany jest także osobom z migrenami i zaburzeniami układu trawiennego oraz oddechowego.

Jakie są korzyści masażu Shiatsu?

Harmonizuje przepływ energii w ciele. Wzmacnia witalność i poprawia samopoczucie. Poprawia koncentrację i sprawność intelektualną. Działa pozytywnie na układ krwionośny i limfatyczny.


Niewielu z Was wie, że mamy w Kadrze speca od masażu Shiatsu, który wpływa na lepsze samopoczucie, zwiększa witalność. Czas trwania pojedynczego masażu to ok. 40 min. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 690 850 773.


Czym się wymieniać?

W pierwotnych społecznościach powszechnie stosowano system wymiany, w którym ludzie przekazują sobie dobra lub wyświadczają przysługi nie oczekując natychmiastowej zapłaty. Dobrowolna i nieprzerwana cyrkulacja darów w kręgu członków lokalnej wspólnoty budowała więzy społeczne i w sposób nieformalny określała wzajemne zobowiązania. Kultura daru była pierwszym modelem wymiany, poprzedzającym gospodarkę opartą na zasadzie „coś za coś” (barter) i pieniądzu towarowym.

Jeśli masz umiejętność, którą chcesz się podzielić – daj znać! Jeśli jeszcze nie – herbata, kawa czy tytułowa kasza przyniesiona do Akumulatora dla społeczności sąsiedzkiej wystarczy!

UWAGA: W listopadzie odbędzie się projekt wymiany społecznościowej, gdzie w zamian za lekcję tańca kubańskiego, będzie można wesprzeć schronisko przynosząc jedzenie, miski czy koce w zamian.
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

9°C
3.1km/h
1016hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama