reklama

Newsy

DalEKOwzroczność - 9 rzeczy, które nas ostatnio zainteresowały w temacie eko.

reklama
DalEKOwzroczność - 9 rzeczy, które nas ostatnio zainteresowały w temacie eko.
2019-09-20

Eko to nie moda, ale konieczność. Niby wszyscy wiedzą, niby inni coś w tym kierunku robią, media nagłaśniają, sąsiadka segreguje, aktywiści apelują, organizacje inicjują kolejne kampanie... Zamiast skupiać się na tym, co inni, podpowiadamy, co może się sprawdzić, co możecie polubić, co warto upowszechniać (część pierwsza!).

1. Z własnym kubkiem

Kawa w kawiarni - chętnie, ale tylko #zwłasnymkubkiem. Klienci korzystają z kubków wielorazowych, a właściciele zgadzają się, że serwowanie kawy do kubka klienta jest bezpieczne, ważne dla środowiska oraz korzystne wizerunkowo.

Więcej: zero-waste.pl/z-wlasnym-kubkiem

2. Pomaganie przez ubranieTwoje ubrania i obuwie, których nie nosisz, mogą pomóc innym. Głównym założeniem akcji „Pomaganie przez ubranie” jest wsparcie finansowe fundacji charytatywnych, do których trafią pieniądze wygenerowane z zawartości przekazanych przez Ciebie rzeczy.

Więcej: pomaganieprzezubranie.pl

3. Jedzenie do wspólnej lodówki


Zamiast wyrzucać, lepiej wrzucać... do jadłodzielni. W Warszawie mamy już sporo punktów, w których możesz zostawić innym, żeby jedzenie się nie zmarnowało – to, czego nie zjesz, to, czego masz w nadmiarze, to, co Ci nie smakuje.

Więcej: @FoodsharingWarszawa

4. Woreczki, nie siateczkiZamiast foliówek zabieraj do sklepu własne woreczki. To w nie pakuj warzywa, owoce i inne rzeczy na wagę, obok której roi się teraz od rolek z plastikowymi siatkami...

5. Leśny tramwaj

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, po warszawskich ulicach kursował zielony tramwaj linii „Las”. Miejmy nadzieję, że to nie tylko jednorazowa, kwietniowa inicjatywa.

Zdj.: www.informator-stolicy.pl

6. Serum we własnym słoiczku

Już teraz możesz kupić tonik, krem czy peeling do własnego opakowania i dalej napełniać go regularnie, zamiast korzystać z gotowych opakowań.

Więcej: janbarba.com/zero-waste

7. Blogi, które nas szczególnie zainteresowały

 8. Plogging

To najnowszy trend w fitnessie, który wywodzi się ze Skandynawii. W nazwie połączone są słowa: szwedzkie „plocka upp” (podnosić) i angielskie „jogging” (bieg w wolnym tempie), czyli biegamy i zbieramy śmieci. Coraz popularniejsza aktywność i u nas!

9. Zostaw żelazko

W wakacyjnym wydaniu magazynu Focus znaleźliśmy informację, że ludzie rocznie na prasowanie poświęcają ponad dwie doby. Nie trzeba przypominać, jakie to zużycie energii. Zgodnie z rekomendacją autorki warto wybierać niegniotące się ubrania, prać w niskiej temp., wirować na niskich obrotach i dobrze strzepnięte rozwieszać. 

Źr.: FOCUS, lipiec 2019 r., autorka: Joanna Nikodemska


Jak to ktoś mądrze powiedział

PRZYRODA JEST WIECZNA, JEŻELI JEST BEZPIECZNA.

Z eko pozdrowieniem, zespół CnM
reklama

Kalendarz

Prognoza pogody

10°C
1km/h
1016hPa
Dane pogodowe dostarcza openweathermap.org
reklama